reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Początek końca w 2007 roku

dodano: 2004-09-14 19:09
autor: Adrian Gąbka | źródło: AdvTV

dvb_t_logo_sk.jpg W 2007 roku rozpocznie się masowy proces wyłączania transmisji analogowych w Wielkiej Brytanii. W ciągu paru lat ma nastąpić całkowite ucyfrowienie kraju. Wiadomo już, że proces ten zostanie ostatecznie zakończony w 2012 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jako pierwsi w cyfrowym świecie znajdą się mieszkańcy walijskich wiosek. Tam testowe transmisje wyłącznie cyfrowego przekazu pojawią się już na wiosnę przyszłego roku. Setki tamtejszych mieszkańców będą oglądać wyłącznie cyfrową telewizję. Znacząco wzrośnie liczba użytkowników Freeview.

Początkowo proponowano, aby całkowite wyłączenie emisji analogowej nastąpiło w 2010 roku. Brytyjskie władze ostatecznie jednak przyjęły termin 2012. Wielka Brytania będzie jednym z pierwszych i jednym z największych krajów, które zdecydowały się na całkowite przejście na transmisję cyfrową. W Niemczech proces ucyfrowienia zachodzi od regionu do regionu. W większości przypadków zaraz po wprowadzeniu DVB-T, kończona jest emisja analogowa.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...