reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-01-30 - 2023-01-31

Nice 1. Liga Żużlowa w Eleven i Polsacie Sport. Podpisano umowę

dodano: 2017-04-07 16:06 | aktualizacja: 2017-05-23 19:39
autor: Jerzy Kruczek | źródło: PZM/Przegląd Sportowy

Nice_Polska_Liga_Zuzlowa_360px.jpg 7 kwietnia br. w południe, w siedzibie Polskiego Związku Motorowego w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa związana z podpisaniem dwóch kluczowych umów. Jedna dotycząca praw do transmisji 1. Ligi Żużlowej z Telewizją Polsat, która na zasadzie sublicencji współpracuje z Eleven Sports. Druga - z Nice Polska Sp. z o.o. - sponsorem tytularnym tejże ligi. Potwierdziły się zatem informacje z marca o pozyskaniu praw przez Eleven Sports i Telewizję Polsat.

PZM
Nice 1. Liga Żużlowa Eleven Sports Krzysztof Świergiel Polsat Sport umowa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

– Po latach doświadczeń z różnymi telewizjami, wróciliśmy do macierzy. Pragnę przypomnieć, że właśnie Polsat był pierwszą telewizją, z jaką podpisaliśmy kiedyś umowę – rozpoczął prezes Polskiego Związku Motorowego, Andrzej Witkowski.

Prezes dodał również, że trzyletnia umowa z Polsatem powinna przynieść wiele korzyści w kwestii promocji polskiego żużla, biorąc pod uwagę doświadczenie zespołu redakcyjnego, jakim może się poszczycić telewizja Polsat.
 

– Umowa była dograna już dwa miesiące temu. Jednak to nie jest umowa na rok, a na trzy lata, dlatego potrzebny był zapas czasu na doprecyzowanie kwestii prawnych i finansowych między Polskim Związkiem Motorowym a telewizją Polsat. Wiele czasu pochłonęło uzgodnienie szczegółów, aby obie strony czuły się usatysfakcjonowane – dodaje Piotr Szymański.


Żużel w telewizji Polsat powraca na ramówkę po wielu latach nieobecności.
 

– Nikt nie powiedział, że jest czy będzie łatwo. Trzeba sobie kilka nawyków odświeżyć. Myślę jednak, że już niedługo nasze transmisje będą na najwyższym poziomie – skomentował Paweł Wójcik.

Nowością, jest współpraca z Eleven Sports, która kibicom była znana głównie z ubiegłorocznych transmisji Ellite Legue.
 

– Wierzymy, że wyznacznikiem jakości telewizyjnych jest kilka składników, które staramy się realizować. Jest to dla nas nowe doświadczenie, w rozumieniu żużla polskiego i myślę, że nie ostatnie – podsumował Krzysztof Świergiel, dyrektor zarządzający Eleven Sports w Polsce.

– To była współpraca, która na przestrzeni lat miała wzloty i upadki. Uważam jednak, że przed ostatnie, lata 1. Liga przeszła ogromną metamorfozę i to metamorfozę pozytywną. Mieliśmy wielu oponentów i musieliśmy przekonywać wielu ludzi, że 1. Liga może być dobrym produktem. Może być interesująca dla kibiców jako produkt sportowy. Wierze, że przez ostatnie trzy lata dokonaliśmy dużej zmiany jakościowej, co podkreśla dzisiejsza umowa i to, że Nice nadal chce wspierać 1. Ligę – powiedział Adam Krużyński, dyrektor zarządzający Nice Polska Sp. z o.o.

Nowy sezon Nice 1. Ligi Żużlowej startuje 7 kwietnia meczem Stal Rzeszów - Euro Finannce Polonia Piła. Transmisja od godz. 17:30 w Eleven Sports.

Z każdej kolejki pokazywane będą dwa mecze. Jeden w Polsacie Sport (niektóre spotkania także w Super Polsacie), a drugi w Eleven. Podczas transmisji Polsat i Eleven użyją ośmiu kamer.
 
W Polsacie mecze będą komentować Paweł Wójcik i Marcin Feddek, natomiast w Eleven - Piotr Olkowicz i Dariusz Śledź. Studio poprowadzi Michał Korościel, a reporterami będą Marcin Kuźbicki i Anita Mazur.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...