reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Tajemnice muzeów” w maju na BBC Earth

dodano: 2017-04-13 10:25
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC Worldwide

Tajemnice muzeów BBC Earth Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997. Jej sukces sprawił, że wydarzenie doczekało się edycji nie tylko w innych miastach, ale również krajach. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. W związku z tym wydarzeniem BBC Earth zaprasza na maraton z programem „Tajemnice muzeów”, przedstawiający najsłynniejsze muzea świata, a także zadziwiające i fascynujące historie z nimi związane. 

Tajemnice muzeów BBC Earth


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Hardkorowi wędkarze
Trzech zwariowanych pasjonatów wędkarstwa wyrusza na kolejne wyprawy w poszukiwaniu wrażeń. W drugiej serii większe ryby, więcej śmiechu i jeszcze bardziej ekstremalne miejsca połowu. 

Były żołnierz brytyjskiej piechoty Jay, biolog i heavymealowiec w jednym ‘Blowfish’ oraz pilot Charlie Butcher lubią się natrudzić, by złapać rybę. W poszukiwaniu wędkarskich wyzwań odwiedzają bajeczne zakątki świata, mają zwariowane pomysły i uwielbiają ze sobą rywalizować. 
 

 
Ich niekonwencjonalne metody zanęcania ryb trzeba po prostu zobaczyć. W tej serii śmiałkowie wędkują w cieniu Himalajów, tropią potwory w lodowatych wodach Atlantyku u wybrzeży Islandii i podbijają rzeki Zambii, w których roi się od krokodyli. 
Emisja: od niedzieli 14 maja, godz.15:00

Zaufaj lekarzowi
Szósta seria cieszącego się dużym zainteresowaniem widzów programu, w którym doktor Michael Mosley i zespół jego współpracowników odpowiadają na nurtujące nas obecnie pytania na temat zdrowia. 
 

Wszyscy prowadzący mają doświadczenie medyczne, często nie dowierzają rewelacjom z nagłówków gazet. Dokładnie więc je sprawdzają, sięgają do badań naukowych i pomagają nam odróżnić fakty od mitów.  
Emisja: Od wtorku 9 maja godz. 23:00


Niesamowite przypadki medyczne
Zadziwiający i inspirujący program o ludziach, których życie z powodu niespotykanych komplikacji fizjologicznych mocno odbiega od ogólnie przyjętej normy. 

Wśród ciekawych przypadków medycznych znajdują się osoby z wyjątkowo rzadkimi przypadłościami, m.in. mężczyzna, który nie może przestać się śmiać; kobieta, której mięśnie przekształcają się w kości; dziewczynka, która może chodzić wyłącznie boso oraz najbardziej owłosiona rodzina na świecie. Ich przypadki zmieniają rozumienie ludzkiej fizjologii i pomagają z innej strony spojrzeć na naszą cielesność. 

W każdym godzinnym odcinku opowiedzianych zostaje kilka niesamowitych historii – od najdziwniejszych po niemal cudowne przypadki w historii medycyny.
Emisja: środy i czwartki od 10 maja, godz. 23:00


Tajemnice muzeów
Seria dokumentalna przedstawiająca najsłynniejsze muzea świata, zadziwiające 
i fascynujące historie słynnych arcydzieł oraz mniej znanych dzieł sztuki z ich zbiorów.
 

Dlaczego pewne arcydzieło na terenie Watykanu pokryte jest heretyckim graffiti? Jak paryski Luwr chroni jeden 
z najsłynniejszych obrazów świata – portret Mony Lisy Leonarda da Vinci?

Zejdziemy do tajemniczych podziemnych bunkrów Churchilla, odwiedzimy krypty, w których spoczywa wiele pokoleń królewskiego rodu Habsburgów, dowiemy się też, co zdarzyło się we Florencji pod koniec II wojny światowej, gdy los Galerii Uffizi wisiał na włosku. Zobaczymy wiele muzealnych eksponatów, które znamy tylko 
z opowiadań i wiele takich, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia.

Badanie historii znanych artefaktów i odwiedzanie miejsc z nimi związanych to prawdziwa lekcja historii z odrobiną detektywistycznego śledztwa. 
Emisja: sobota 20 maja, godz. 12:00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...
reklama