reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy sezon „Starożytnych kosmitów” w History i H2

dodano: 2017-04-19 13:56 | aktualizacja: 2017-04-19 15:40
autor: Jakub Sulisz | źródło: History

Geniusze zła History Kanały dokumentalno-rozrywkowe History oraz H2 przygotowały w maju szereg nowości programowych – w tym nowy sezon kultowej serii „Starożytni kosmici”, a także nowość na H2 o wszystkim, co nielegalne pt. „Geniusze zła”.

Starożytni kosmici History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
History

Starożytni kosmici
Twórcy serii poszukują śladów kosmitów na Ziemi, które zostawiali przez ostatnie 75 milionów lat: od epoki dinozaurów, przez starożytny Egipt, po współczesną Amerykę. Zbadają dokumenty historyczne i dzieła sztuki sugerujące spotkania z pozaziemską cywilizacją, a także współczesne doniesienia o obserwacjach tajemniczych obiektów na niebie. Spróbują potwierdzić wiarygodność tych źródeł i zbadają ich wpływ na nasz świat, szczególnie na rozwój techniki.
Emisja: 15 maja, godz. 21:00
 

 
Kowale z gór
Nowy cykl autora popularnych „Alaska: ostatni przystanek” pokazywanych swego czasu przez Animal Planet. Tym razem oglądamy Amerykanów, którzy uparcie opierają się postępowi technicznemu i żyją przeszłością. Od stuleci wyżyna Ozark – ciągnąca się od południowego Missouri ku północnej części Arkansas – pozostaje najbardziej ustronnym i najsłabiej zaludnionym rejonem USA poza Alaską. To tutaj przenosili się mieszkańcy Appalachów uciekający przed napierającym zewsząd zewnętrznym światem. Za najlepszego znawcę specyficznego regionalnego rzemiosła uchodzi tradycyjny kowal Daniel Casey, mistrz w fachu, w którym dominują mężczyźni dwa razy od niego starsi. Na przykładzie jego i jego licznej rodziny cykl opowiada
Emisja: 2 maja, godz. 23:00


H2

Geniusze zła
Cykl poświęcony szeroko rozumianemu złu – wszystkiemu, co jest niezgodne z prawem. To swego rodzaju „Cuda współczesności” skupiające się na takich tematach jak czarny rynek, przemyt, narkotyki, gangi i rozmaite inne formy przestępczości. Na program składają się nagrania na żywo, wywiady, materiały archiwalne i animacje komputerowe. Źli ludzie bywają często niezwykle pomysłowi – na przykład Pablo Escobar zastanawiał się, jak umieścić kokainę we włóknach szklanych, z których buduje się samoloty. Narkotyki próbowano też przemycać domowej roboty łodziami podwodnymi, w implantach piersi (zaszytych w kobiecie) czy za pomocą katapult, którymi przerzucano je do USA ponad granicą z Meksykiem.
Emisja: środy od 10 maja, godz. 21:00
 

Cywilizacja Greków
W tym nowym trzyczęściowym cyklu archeolodzy, historycy, naukowcy, sportowcy, aktorzy i artyści nie tylko odkopują przeszłość, ale też analizują jej wpływ na naszą teraźniejszość – a w konsekwencji również i przyszłość.
Emisja: poniedziałki od 15 maja, godz. 21:00
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...