reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Co będzie można zobaczyć na IFA 2017 w Berlinie?

dodano: 2017-04-24 10:58
autor: Janusz Sulisz/Anita Kaźmierska | źródło: Messe Berlin/satkurier.pl

IFA 2017 GPC Podczas IFA 2017 Global Press Conference, która odbyła się w dniach 20-23 kwietnia w Lizbonie, przedstawiono tematy, na jakich skupiać się będzie najbliższa edycja targów i konferencji IFA 2017 w Berlinie. Organizatorzy poinformowali ponadto, że oprócz standardowej powierzchni dedykowanej wystawcom, którzy będą chcieli zaprezentować swoje produkty i innowacje, wydzielona zostanie także specjalna przestrzeń dla start-upów - IFA NEXT, a także IFA Global Markets.

IFA 2017 GPC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Rynki sprzętu AGD i elektroniki użytkowej zbliżają się do siebie. IFA świętuje już 10. edycję Home Appliances @ IFA. Stale jest wiodącą platformą dla obu segmentów rynku. Żadne inne targi nie są w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb branży, sprzedawców detalicznych, konsumentów i uczestników rynku medialnego. Kontynuacja sukcesu odzwierciedla się w stałym wzroście zamówień - ponad 4,7 mld dol. podczas IFA 2016 - powiedział Hans-Joachim Kamp, przewodniczący rady nadzorczej gfu Consumer & Home Electronics GmbH.

 
W Polsce na jedno gospodarstwo domowe przypada średnio 1,2 telewizora, podczas gdy w Europie - 1,8 telewizora, wynika z danych GfK
 

- Obroty na rynku cyfrowym nadal są wysokie. Około 950 mld dol. przychodów rocznie spodziewane jest w latach 2017 i 2018. Smartfon, niezależnie od tego, czy w domu, czy w podróży, kształtuje postęp na rynku. Łączy wszystkie obszary życia codziennego, od telewizora w salonie do pralki, ekspresu do kawy lub wagi łazienkowej. Internet rzeczy dotarł już do konsumenta - powiedział Jürgen Boyny, dyrektor globalny ds. elektroniki użytkowej w GfK Retail and Technology.

 
 

- Wierzymy, że nadszedł czas na zdefiniowanie elektroniki użytkowej w nowy sposób. Granice pomiędzy elektroniką użytkową a sprzętem domowym, światem cyfrowym a fizycznym zacierają się. Niezależnie od tego, czy w kuchni, salonie czy biurze, „konsumeryzacja” urządzeń ma charakter wykładniczy - od rozrywki w salonie, po opiekę zdrowotną i odnowę biologiczną, samochody, urządzenia przenośne, gry komputerowe, usługi takie jak Internet rzeczy i inteligentny dom, nowe dziedziny, takie jak drony, wirtualna, powiększona i mieszana rzeczywistość. Dzisiaj elektronika użytkowa łączy i kształtuje wszystko. Jeśli przybędziesz na IFA, zobaczysz, jak w przyszłości będzie wyglądać życie i praca - powiedział dr Christian Göke, dyrektor generalny Messe Berlin.

- Strukturyzujemy IFA 2017, aby skupić się na markach i innowacjach - i zdefiniować nową platformę dla firm, które projektują, produkują i sprzedają komponenty - „bloki” przyszłej elektroniki użytkowej i urządzeń domowych - dodał Göke. - W tym roku oferujemy więcej niż kiedykolwiek powierzchni dla marek, wszystko w jednym miejscu i wyraźnie zorganizowane według kategorii. Odwiedziny IFA we Funkturm nie są polowaniem na skarby, ale wciągającym, skoncentrowanym doświadczeniem branżowym.

- Wprowadzamy także IFA Global Markets, ponieważ chcemy oferować jeszcze lepsze wsparcie dla jednego segmentu naszej branży, który jest podstawą wszystkich naszych działań: pełnego łańcucha dostaw, od producentów komponentów do producentów OEM i ODM. Ten łańcuch dostaw przyczynia się do wykładniczej różnorodności nowych produktów wprowadzających nowe rynki w ramach IFA. IFA Global Markets to odrębna platforma, której głównym celem jest stworzenie największej w Europie wystawy dla branży elektronicznej - powiedział Göke.

 

IFA Global Markets będzie działać przez cztery dni od niedzieli do środy (3-6 września) w samym sercu miasta, w pobliżu stacji Berlin niedaleko Placu Poczdamskiego. Organizatorzy zapewnią transport między IFA Global Markets a IFA.

Targi i konferencja IFA 2017 odbędą się w dniach 1-6 września 2017 roku w Berlinie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...