reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wzrost liczby klientów Orange TV do 775 tys.

dodano: 2017-04-27 14:08 | aktualizacja: 2017-04-27 14:18
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Orange Polska/satkurier.pl

Orange Spółka Orange Polska zakończyła pierwszy kwartał 2017 roku z 775 tys. klientów usług telewizyjnych, w tym 254 tys. klientów IPTV i 521 tys. klientów telewizji satelitarnej (DTH). Z pakietów nc+ korzystało 189 tys. klientów Orange TV. Na koniec marca br. z usługi łączonej (telewizja + Internet + telefonia) korzystało 569 tys. klientów Orange Polska.

Orange wyniki


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ogólna liczba klientów telewizyjnych Orange Polska wzrosła w pierwszym kwartale 2017 roku o 9 tys., przy czym odnotowano wzrost liczby klientów IPTV o 20 tys. i spadek liczby klientów DTH o 11 tys.

Liczba klientów usługi łączonej Orange Polska wzrosła w pierwszym kwartale 2017 roku o 26 tys.

Odnosząc się do wyników za pierwszy kwartał 2017 roku, Jean-François Fallacher, prezes zarządu Orange Polska, stwierdził:
 

W pierwszym kwartale, zgodnie z przyjętymi priorytetami, nasze działania koncentrowały się wokół konwergencji i usług światłowodowych. W połowie lutego z powodzeniem wprowadziliśmy ofertę konwergentną Orange Love, która stanowi naszą flagową propozycję dla gospodarstw domowych i drobnych przedsiębiorstw w Polsce oraz jest naszym wyróżnikiem na rynku. Jesteśmy zadowoleni z pierwszych efektów komercyjnych tej oferty. W zdecydowanej większości przypadków, przyłączenia generują dodatkową wartość poprzez dosprzedaż usług. Liczba klientów ofert konwergentnych wzrosła w tym kwartale o ponad 100 tys., tj. o 12 proc. Wśród indywidualnych klientów stacjonarnego Internetu wskaźnik penetracji dla ofert konwergentnych wzrósł do 38 proc. (z 28 proc. rok wcześniej).

Liczba klientów usług światłowodowych zwiększyła się o 29 tys., co prawie dorównało szczytowi komercyjnemu z IV kw. Na koniec marca w zasięgu sieci światłowodowej znajdowało się prawie 1,7 mln gospodarstw domowych. W I kw. zasięg tych usług wzrósł o ponad 200 tys. gospodarstw domowych, z czego ok. 20 proc. przypadło na infrastrukturę innych operatorów. To dowodzi, że jesteśmy otwarci na współpracę i chcemy rozbudowywać sieć w sposób efektywny. Potwierdzamy, że naszym celem w 2017 roku jest objęcie zasięgiem ponad miliona nowych gospodarstw domowych.

Jak podaliśmy w lutym, trwa proces przeglądu średniookresowych planów strategicznych w celu usprawnienia ich realizacji i alokacji zasobów oraz uzyskania większej efektywności. Aktualizację średniookresowej prognozy planujemy przedstawić w lipcu, razem z wynikami drugiego kwartału.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...