reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Majówka na chińskiej wsi w Hunan

dodano: 2017-05-01 10:04
autor: Justyna Sulisz | źródło: www.podrozezantena.pl

China_Baisha_jsulisz_360px.jpg Co można robić w Chinach w majówkę? Najlepiej udać się na chińską wieś, czyli pojechać busem tak daleko, gdzie nie sięga cywilizacja, przynajmniej ta europejska. Polki pojechały na majówkę na wieś w Chinach, żeby posmakować lokalnego jedzenia z regionu Changsha, a także zobaczyć muzeum martyrologii drugiej żony przywódcy Chin Mao Zedonga - Yang KaiHui.

gwiazda_china_podrozezantena_pl_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mapka z miejscowościami Baishaxiang i Kaihuizhen

Wycieczka rozpoczyna się na dworcu autobusowym Donghu Gate w chińskim mieście Changsha w prowincji Hunan. Stamtąd jedzie się busem około 100 km na północ do regionu nazywanego Kai Hui county, by w lokalnym resorcie agroturystycznym w okolicach Baishaxiang [白沙] miło spędzić czas majówki. Wygodny dojazd z Changsha drogą nr G4. Temperatura była całkiem przyjemna jak na majówkę - aż 28°C.
 
To jedziemy na chińską wieś!

Święto Pracy 1.05.2017 (poniedziałek) to dzień wolny i jedno z ważniejszych świąt w Chinach, tak jak w Polsce, ale w 2017 roku w Chinach dni wolne to 29.04 - 2.05. Powszechnie znana w Polsce majówka to również okazja dla Chińczyków na dłuższy odpoczynek, wtedy udają się na kilkudniowe urlopy. Planując wyjazd do Chin, należy spodziewać się wzmożonego ruchu turystycznego w czasie takich świąt/weekendów.
 
Wiosenne kwiaty

Pobyt w resorcie był przyjemny, bo kwitnie mnóstwo kwiatów. Jest niesamowicie kolorowo i barwnie. Kolorowe ryby w mini jeziorkach. Jest też dużo cieplej niż w Polsce.
 
Kolorowe ryby


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

749 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...