reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telewizory OLED 4K Pro EZ1000 i EZ950 już po testach

dodano: 2017-05-08 13:43 | aktualizacja: 2017-05-08 14:41
autor: Jakub Sulisz | źródło: Panasonic

Panasonic OLED 4K Pro EZ1000 Panasonic ogłosił, że telewizory OLED 4K Pro EZ1000 i EZ950 uzyskały certyfikat zgodności z wymaganiami klasy Ultra HD Premium oraz certyfikat THX 4K dzięki połączeniu najnowocześniejszej technologii przetwarzania obrazu i paneli OLED nowej generacji. Oba telewizory przeszły również rygorystyczny proces dostrajania we współpracy z potentatem Hollywood, firmą Deluxe, dzięki czemu dokładnie odzwierciedlają zamierzenia twórców filmowych.

Panasonic OLED 4K Pro EZ1000


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Gotowe na Hollywood
Podczas procesu dostrajania i testowania telewizorów OLED 4K Pro EZ1000 i EZ950 firma Panasonic współpracowała z profesjonalnymi kolorystami, naukowcami zajmującymi się obrazem oraz inżynierami firm postprodukcyjnych Company 3, EFILM i Encore, które należą do grupy Deluxe. Zatwierdzili oni model EZ1000 jako kliencki monitor referencyjny używany podczas sesji gradacji kolorystycznej hitów kinowych oraz odcinków wysokobudżetowych produkcji telewizyjnych w swoich pracowniach.
 
Panasonic EZ950

Zatrudnieni twórcy filmowi konsekwentnie przyczyniają się do sukcesów najwyżej ocenianych hitów kinowych i telewizyjnych oraz reklam. Wystarczy tu podać choćby 13 filmów nominowanych w tym roku do Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej i połowę reklam emitowanych podczas ostatniego finału Super Bowl. Deluxe jest również pionierem technologii HDR i wyprodukował już 16 odcinków seriali telewizyjnych w tym niesamowitym nowym formacie.

Stefan Sonnenfeld, dyrektor kreatywny korporacji Deluxe i założyciel firmy Company 3, powiedział: Kolor ma ukrytą moc, pozwala wyzwolić emocje, które pomagają twórcom filmowym opowiadać historie. Jeśli widoczny kolor jest różny od zamierzonego, wrażenia odbiorcy też będą różne od zamierzonych. Do tej pory nie istniała odpowiednia metoda prezentowania wielu formatów w jeden spójny sposób, który moglibyśmy w pełni zaakceptować. Rozwiązania zastosowane w modelu EZ1000 stanowią istotny przełom, gdyż oferują te same właściwości i parametry, jakich koloryści używają na profesjonalnych monitorach referencyjnych. To bardzo ekscytujące dla nas, że możemy pracować z partnerem takim jak Panasonic, który rozumie naszą dbałość o szczegóły w dziedzinie kolorymetrii i który współpracował z nami podczas dostrajania i rygorystycznego testowania technologii. Z uwagi na to, że nasi klienci ufają, iż dostarczymy właściwych wrażeń odbiorcom, musimy mieć pewność w zakresie stosowanych technologii. Po dostrojeniu tego telewizora jesteśmy w pełni przekonani, że przyniesie to właściwe rezultaty na każdym etapie — od postprodukcji aż po odbiór przez konsumenta.

Yasushi Murayama, szef europejskiego działu telewizorów firmy Panasonic, powiedział: Byliśmy zachwyceni współpracą z Deluxe i twórcami najwyższego kalibru w branży, dzięki której możemy zagwarantować odbiorcom, że zobaczą dokładnie to, co filmowcy chcieli im pokazać. Telewizory plazmowe marki Panasonic przez długi czas były powszechnie wykorzystywane podczas realizacji produkcji filmowych. Jesteśmy zaszczyceni, że Deluxe będzie używać telewizora OLED EZ1000 jako monitora klienckiego w swoich pracowniach. Jest to ukłon w stronę naszych inżynierów i uznanie dla naszej specjalistycznej wiedzy, którą przez lata zdobywaliśmy i dzięki której nasze telewizory OLED oferują jakość obrazu spełniającą najbardziej wyrafinowane wymagania profesjonalistów. 

 
Panasonic EZ1000

Certyfikacja Ultra HD Premium
Ponadto firma Panasonic ogłosiła, że telewizory OLED z serii EZ1000 i EZ950 odpowiadają najwyższym standardom UHD Alliance, zgodnie z rygorystyczną specyfikacją „Ultra HD Premium” zaktualizowaną w 2017 roku .

Oznacza to, że międzybranżowa grupa UHD Alliance (UHDA) — w skład której wchodzą czołowe wytwórnie filmowe, producenci elektroniki użytkowej, dystrybutorzy treści i firmy technologiczne — po przeprowadzeniu oceny nowych telewizorów Panasonic EZ1000 i EZ950 uznała, że spełniają one cały szereg zaawansowanych kryteriów dotyczących jakości obrazu. Obejmują pełen zakres parametrów: od rozdzielczości i wydajności szerokiego zakresu dynamicznego (HDR) aż po kryteria dotyczące precyzji obrazu, szerokiej gamy kolorów i wielu innych funkcji.
 

Potwierdzenie THX
Oprócz uzyskania najlepszej oceny Ultra HD Premium od UHDA oba telewizory OLED otrzymały certyfikat 4K od TXH — renomowanej niezależnej grupy badania jakości. Jest to potwierdzenie uznania jakości i dokładności obrazu, które do tej pory zdobyło tylko niewiele telewizorów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4k + 8K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...