reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN Fabuła pokaże film o krakowskiej PWST

dodano: 2017-05-08 15:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN

TVN Fabuła „Voyage, Voyage. 70 lat PWST w Krakowie” W poniedziałek, 8 maja br. o godzinie 20:00 na antenie TVN Fabuła pokazany zostanie premierowo film dokumentalny „Voyage, Voyage. 70 lat PWST w Krakowie”. Powstał on z okazji jubileuszu 70-lecia krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego (PWST). Wystąpią m.in. Agnieszka Glińska, Magdalena Cielecka, Grzegorz Jarzyna, Krystian Lupa, Jerzy Stuhr, Dorota Segda, Jerzy Trela, Jan Peszek, Anna Radwan i Dawid Ogrodnik.

TVN Fabuła „Voyage, Voyage. 70 lat PWST w Krakowie”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak wyglądały kiedyś egzaminy wstępne? Dlaczego Mikołaj Grabowski został wówczas głęboko zraniony? Kto musiał udawać grubą czarnoskórą niańkę śpiewająca bluesa, a komu kazano kląć?

- Ten film to spotkanie z wybitnymi absolwentami i osobistościami szkoły teatralnej w Krakowie, którzy zdradzą z jakimi nadziejami do niej przychodzili, co od szkoły „dostali”, a o co się „rozbili”,  jak ich to miejsce kształtowało, zmieniło - zapowiada nadawca.

Magdalena Cielecka wspomni swoje próby teatralne w garnku na głowie, ale też łzy i momenty przełamywania się. Grzegorz Jarzyna nazwie PWST kotłem, z którego człowiek wychodzi silnie uzbrojony ideologicznie. Krystian Lupa udowodni, że szkoła jest warsztatem pierwszych kroków,  Jerzy Stuhr, Dorota Segda i Jerzy Trela wyłożą swoją definicję aktorstwa, a Jan Peszek, Anna Radwan i Dawid Ogrodnik zdradzą metody pracy ze studentami.
 
Jan Peszek w filmie „Voyage, Voyage. 70 lat PWST w Krakowie”, foto: TVN
Jan Peszek w filmie „Voyage, Voyage. 70 lat PWST w Krakowie”, foto: TVN

O swoich oczekiwaniach, marzeniach, autorytetach, opowiedzą także ci, którzy swoją przygodę z teatrem dopiero zaczynają. Kamera przez długi czas towarzyszy studentom pierwszych lat w zdobywaniu rzemiosła. W filmie zobaczymy ich pasję, ale też trud i wysiłek, niezbędne w żmudnym szkoleniu zawodu. - Zajęcia z impostacji, pracy nad rolą aktora, piosenki, podstaw tańca, to pełne wysiłku fizycznego i emocjonalnego zadania, które złożą się na „ćwiczenia z bycia aktorem”. To niewątpliwie magiczne miejsce, które niczym soczewka skupia w sobie emocje, nadzieje, wyobrażenia, talent i niezwykłą wrażliwość. To tu przecież powstają definicje czym dla artystów jest teatr i sztuka w ogóle - czytamy w opisie.
 

- Artystami chcą zostać ludzie, którzy dysponują jakimś szczególnym rodzajem nadwrażliwości, ludzie, którzy się w sobie nie mieszczą

- mówi Agnieszka Glińska, reżyserka, jedna z bohaterek filmu.

- TVN Fabuła zaprasza na filmową przeprawę przez śmiech i łzy, rozczarowania i satysfakcje, entuzjazm i niemoc, wszystko to, co niesie za sobą zawód aktora - zachęca nadawca.

„Voyage, Voyage. 70 lat PWST w Krakowie” - emisja w poniedziałek, 8 maja 2017 roku o 20:00 w TVN Fabuła (TVN Fabuła HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka HD Velocap U5

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

1 290 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...
reklama