reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pielgrzymka papieża do Fatimy w TV Trwam

dodano: 2017-05-11 18:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fundacja Lux Veritatis/satkurier.pl

TV Trwam Telewizja Trwam W dniach 12-13 maja br. papież Franciszek uda się z pielgrzymką do Portugalii, do Fatimy, z okazji setnej rocznicy objawień w tym miejscu Matki Bożej. Pielgrzymce towarzyszy hasło: „Z Maryją, pielgrzym nadziei i pokoju”. Ojciec Święty dokona tam kanonizacji rodzeństwa Marto - błogosławionych Hiacynty i Franciszka. Transmisje z poszczególnych etapów tej podróży apostolskiej zapowiadają TV Trwam i Radio Maryja. TV Trwam pokaże także uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej Świdnickiej Uzdrowienia Chorych.

TV Trwam Telewizja Trwam


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W nocy z czwartku na piątek, z 11 na 12 maja br. o godzinie 0:30 w cyklu „Okiem kamery” TV Trwam wyemituje wywiad z rektorem Sanktuarium Fatimskiego księdzem Carlosem Cabecinhas na temat historii objawień, roli Fatimy w obecnych czasach oraz przygotowań do świętowania setnej rocznicy objawień Matki Bożej Fatimskiej.

W piątek, 12 maja br. o godzinie 16:45 TV Trwam pokaże film animowany dla dzieci pod tytułem „Cud wirującego słońca - prawdziwa historia objawień fatimskich”. W 1917 roku trójka dzieci doświadczyła wielkiego cudu. Matka Boża odwiedziła je nie raz, ale wiele razy. Nikt im nie wierzył, aż do dnia kiedy słońce zatańczyło.

O godzinie 17:20 stacja transmitować będzie przylot papieża Franciszka do bazy lotniczej Monte Real (położonej około 40 km od Fatimy), gdzie odbędą się: ceremonia powitania, prywatne spotkanie Franciszka z prezydentem Portugalii, Marcelo Rebelo de Sousą, wspólna modlitwa wraz z pracownikami bazy w kaplicy bazy lotniczej przed wizerunkiem Matki Bożej Powietrznej („Nossa Senhora do Ar”), patronki portugalskiego lotnictwa. Z Monte Real Ojciec Święty poleci helikopterem do Fatimy.

O godzinie 18:35 TV Trwam transmitować będzie przylot papieża do Fatimy i jego przejazd otwartym samochodem do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. O 19:15 kanał pokaże modlitwę w Kaplicy Objawień w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. O 22:30 stacja transmitować będzie modlitwę różańcową w Kaplicy Objawień. Ojciec Święty pobłogosławi też świece i wygłosi słowa pozdrowienia do zebranych.

W sobotę, 13 maja br. o godzinie 8:15 kanał pokaże reportaż „Fatima - znak nadziei”. O 10:40 stacja transmitować będzie wizytę papieża w bazylice Matki Bożej Różańcowej („Nossa Senhora do Rosário de Fatima”), w której znajdują groby trojga pastuszków, którym w 1917 roku objawiła się Matka Boża: Franciszka Marto (1908-1919) i jego siostry Hiacynty Marto (1910-1920), którzy zostali ogłoszeni błogosławionymi w 2000 roku przez papieża Jana Pawła II, oraz Łucji Dos Santos (1907-2005), której proces beatyfikacyjny wciąż trwa.

O godzinie 11:00 TV Trwam (a także TVP1 i TVP Polonia) transmitować będzie mszę świętą na placu przed bazyliką, podczas której Ojciec Święty dokona kanonizacji rodzeństwa Marto: błogosławionych Hiacynty i Franciszka. Po eucharystii papież Franciszek pozdrowi chorych, przybyłych do sanktuarium. O 14:45 stacja pokaże reportaż „Brylant Matki Bożej”. O 15:45 TV Trwam transmitować będzie ceremonię pożegnania papieża w bazie lotniczej Monte Real.

O godzinie 17:00 stacja transmitować będzie koncert „Wielbienie z Maryją”. Będzie to koncert uwielbieniowy w Częstochowie, na Błoniach Jasnogórskich, z okazji setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. O 19:30 TV Trwam pokaże program religijny „Katecheza księdza biskupa Antoniego Długosza”, którego bohaterką będzie Matka Boża z Fatimy.

O godzinie 21:00 TV Trwam transmitować będzie Apel Jasnogórski z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Apelem Jasnogórskim rozpocznie się modlitwa różańcowa i czas medytacji z papieżem Franciszkiem. O 21:10 kanał transmitować będzie różaniec w łączności z sanktuariami świata. Będzie to modlitwa w setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Rozważanie tajemnic chwalebnych. Modlitwę poprowadzą wierni zgromadzeni w bazylice Zwiastowania Pańskiego w Nazarecie, w Izraelu, sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, bazylice Matki Bożej Większej we Włoszech, sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze i sanktuarium Matki Bożej w Luján, w Argentynie.

O godzinie 23:00 stacja pokaże film fabularny „13-ty dzień”. Jak czytamy w opisie, w świecie rozdartym przez prześladowania, wojnę i ucisk, troje dzieci zostało wybranych, aby przekazać przesłanie nadziei. W oparciu o wspomnienia siostry Łucji Dos Santos i niezależnych świadków wydarzenia, film przedstawia niewiarygodnie prawdziwą historię trojga pastuszków z wioski Fatima w Portugalii, którzy doświadczyli sześciu objawień z „Panią z Raju” w okresie od maja do października 1917 roku, których kulminacją jest przepowiedziany końcowy cud.

Ponadto 13 maja br. w Świdnicy odprawiona zostanie msza święta, podczas której odbędą się uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej Świdnickiej Uzdrowienia Chorych w setną rocznicę objawień fatimskich. Uroczystościom przewodniczył będzie legat papieski kardynał Zenon Grocholewski, były prefekt kongregacji do spraw edukacji katolickiej. W niedzielę, 14 maja br. o godzinie 9:30 TV Trwam pokaże retransmisję tych uroczystości. 13 maja br. o godzinie 7:30 stacja pokaże natomiast reportaż zatytułowany „Koronacja Matki Bożej Świdnickiej”.

Przypomnijmy, iż w ostatnim czasie Ojciec Święty odwiedził już Grecję, Kubę, Meksyk, Armenię, Polskę (więcej tutaj), Gruzję, Azerbejdżan (więcej tutaj), Szwecję (więcej tutaj) i Egipt (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 719 zł Więcej...