reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eurosport z aplikacją na wyścigi kolarskie

dodano: 2017-05-12 15:29
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Eurosport

Eurosport Eurosport nawiązał współpracę technologiczno-sponsorską z producentem oprogramowania, firmą CA Technologies. Osią współpracy było stworzenie aplikacji w środowisku second screen (czyli takiej, którą można połączyć dwa urządzenia, np. smartfon z telewizorem) dla miłośników zawodów kolarskich, która debiutuje podczas trwającej właśnie relacji Eurosportu z wyścigu Giro d’Italia.

Giro d’Italia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wykorzystując narzędzia CA API Management i CA App Experience Analytics, Eurosport po raz pierwszy zaprezentuje interaktywną, aktualizowaną w czasie rzeczywistym mapę z danymi kolarzy startujących w tegorocznym Giro d’Italia i innych kluczowych wyścigach tego sezonu.

Nowe narzędzia zostaną zintegrowane z dotychczasową wersją aplikacji i aplikacjami internetowymi Eurosportu, umożliwiając kibicom śledzenie peletonu przez cały wyścig i dostarczając na bieżąco wybranych danych geolokalizacyjnych i biometrycznych, takich jak wysokość nad poziomem morza, prędkość, moc, rytm czy tętno. Ponadto Eurosport wykorzysta nowe narzędzia przy wyświetlaniu grafik na ekranie, uatrakcyjniając w ten sposób transmisje na żywo i zapewniając widzom oraz ekspertom wgląd w poszczególne etapy wyścigów na niespotykaną dotąd skalę.

CA API Management (narzędzie do zarządzania interfejsem API) pozwoli na integrację danych i przekazywanie pomiarów zawodników bezpośrednio na nową interaktywną mapę Eurosportu, zarówno w aplikacjach mobilnych, jak i internetowych. Zapewniając najwyższy komfort użytkowania, narzędzie CA App Experience Analytics pozwoli Eurosportowi poznać opinie użytkowników aplikacji, co umożliwi z kolei optymalizację jej budowy, nawigacji i przepływu danych, a także dostarczy kluczowych danych pochodzących z analizy aplikacji w celu ulepszenia jej działania i zwiększenia stabilności.

Eurosport będzie opracowywać także dodatkowe materiały cyfrowe i krótkie formy dotyczące zawodów kolarskich, wykorzystujące nowe strumienie danych na potrzeby swojej aplikacji oraz mobilnych aplikacji internetowych. Wśród nich znajdą się zapowiedzi i oceny poszczególnych etapów, analizy najważniejszych momentów obejmujące powtórki w zwolnionym tempie i zbliżenia, a także nowa, ekskluzywna seria Eurosportu wyjaśniająca najistotniejsze aspekty techniczne sportu – „Sport Explainers” – sponsorowana przez CA Technologies.

Jako oficjalny dostawca oprogramowania dla Eurosportu na potrzeby transmisji z wyścigów Grand Tour, CA Technologies może liczyć także na obszerną promocję swojej marki na różnych platformach w postaci reklam telewizyjnych i internetowych oraz artykułów sponsorowanych.
 

– Nieustannie staramy się uatrakcyjnić i uzupełnić nasze relacje z największych turniejów sportowych świata, a nasz nowy partner i opracowana we współpracy z nim aplikacja pomoże nam osiągnąć nasz cel w tegorocznych zawodach kolarskich o najwyższej randze. Wiemy, że najbardziej zapaleni kibice lubią mieć pod ręką wszystkie dane i statystyki, a dzięki współpracy z CA Technologies i naszym transmisjom telewizyjnym miłośnicy kolarstwa będą mieli zapewniony dostęp do wszystkich potrzebnych informacji – powiedział Peter Hutton, dyrektor generalny Eurosportu.

– To kolejny etap naszej cyfrowej przemiany. Dzięki systemom stworzonym przez CA Technologies możemy zaprezentować naszym widzom kolarski świat z jeszcze bliższej perspektywy. Nasi widzowie znajdą się w samym centrum wydarzeń, dzięki czemu dowiedzą się więcej na temat wyścigu, kolarzy i akcji rozgrywającej się na trasie – dodał Hutton.

– Współpraca z Eurosportem to dla firmy CA Technologies wielki zaszczyt. Cieszymy się, że nasz partner postawił na opracowane przeze nas rozwiązania w zakresie zarządzania interfejsem API i analizy funkcjonowania aplikacji, które gwarantują niespotykany gdzie indziej poziom zadowolenia klienta. Chociaż największe zawody sportowe nadal najchętniej oglądamy w telewizji, coraz większego znaczenia nabiera środowisko second-screen tworzone przez aplikacje. Rozwiązania CA Technologies zwiększą możliwości Eurosportu, jeśli chodzi o integrację danych, a jednocześnie sprawią, że relacje z turniejów kolarskich nabiorą głębi i interaktywnego charakteru, czym wyróżnią się na tle innych stacji – powiedziała Lauren Flaherty, dyrektor ds. marketingu CA Technologies

W 2017 roku w wyjątkowej kolarskiej ramówce Eurosportu po raz kolejny znajdą się wszystkie trzy wyścigi z serii Grand Tour, między innymi ekskluzywna i obszerna relacja z zawodów Giro d’Italia oraz 25 wyścigów w ramach cyklu UCI World Tour, w tym wszystkich pięciu tzw. monumentów kolarstwa. Łącznie w tym roku Eurosport pokaże na swoich kanałach ponad 200 dni kolarskich zmagań na żywo i 2 300 godzin relacji.
 

– Ta współpraca to znakomita wiadomość dla miłośników kolarstwa, którzy dzięki niej zyskają dostęp do większej niż dotychczas ilości informacji o najbardziej prestiżowych wyścigach. Dane są niezwykle ważne dla zawodowych kolarzy i zespołów. Teraz kibice będą otrzymywali najważniejsze informacje w czasie rzeczywistym, oglądając transmisję na żywo na kanałach Eurosport, a także korzystając z naszej bezpłatnej aplikacji. Statystyki te są cenne także dla mnie jako komentatora, dając mi lepszy ogląd sytuacji na trasie. Nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł o tym wszystkim opowiedzieć widzom podczas tegorocznych wyścigów Grand Tour – podkreślił zwycięzca etapów Tour de France i główny komentator wyścigów kolarskich w Eurosporcie - Juan Antonio Flecha.

Dla jak najlepszych wrażeń z każdego etapu tegorocznych wyścigów Grand Tour pobierz aplikację Eurosportu – dostępną bezpłatnie na urządzenia z systemami iOS Apple, Android i Windows.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 PRO HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...