reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Netflix nakręci serial na podstawie „Wiedźmina”

dodano: 2017-05-17 14:51 | aktualizacja: 2017-05-17 15:49
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Platige Image/Netflix

Netflix Opowiadania Andrzeja Sapkowskiego doczekają się ekranizacji w formie anglojęzycznego serialu zrealizowanego przez Netflix. Saga o wiedźminie to cykl ośmiu książek przedstawiających historię „wiedźminów” – legendarnych łowców, którzy we wczesnym wieku rozwijają nadprzyrodzone zdolności, aby stawiać czoło złu i walczyć z potworami. Opowiadania Sapkowskiego znalazły się na liście bestsellerów New York Times’a, stały się podstawą gry oraz zostały przetłumaczone na ponad 20 języków.

Netflix


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

– Andrzej Sapkowski stworzył niezwykle barwny i angażujący świat, zarazem magiczny, jak i bliski – mówi Erik Barmack, VP, odpowiedzialny za międzynarodowe produkcje Netflix.

– Jestem podekscytowany tym, że Netflix będzie odpowiedzialny za adaptację moich powieści. Liczę na to, że adaptacja będzie wierna materiałowi źródłowemu i motywom, które zawarłem w tych historiach na przestrzeni 30 lat – powiedział Andrzej Sapkowski. – Cieszę się wiedząc jak wartościowy zespół został zebrany w celu przeniesienia moich bohaterów na ekran.

Andrzej Sapkowski będzie także uczestniczył w procesie produkcji serialu w roli konsultanta kreatywnego.

Sean Daniel (odpowiedzialny m.in. za serię The Mummy, The Expanse) oraz Jason Brown (The Expanse) z Sean Daniel Company będą producentami wykonawczymi, wspólnie z Tomkiem Bagińskim (nominowanym do Oskara za krótkometrażową animację Katedra, laureatem BAFTA za Sztukę spadania, twórcą Ambition) oraz Jarosławem Sawko (Sztuka spadania, Another Day of Life) z Platige Image, studia kreatywnego specjalizującego się w tworzeniu animacji 3D i efektów specjalnych dla świata filmu, reklamy, sztuki i rozrywki. Tomek Bagiński będzie również reżyserem co najmniej jednego z odcinków w sezonie.
 

Opowiadania z serii „Wiedźmin” opisują losy bohaterów, których ścieżki, w świecie pełnym niebezpieczeństw, łączą się w uniwersalną historię o poszukiwaniu prawdy – powiedzieli Sean Daniel i Jason Brown. – Postaci są oryginalne, zabawne i przewrotne. Nie możemy się doczekać, aby przenieść je na ekrany platformy Netflix.

– Świat opisany w książkach Sapkowskiego wyróżnia moralna i intelektualna głębia, dalece wykraczająca poza gatunkowe schematy. Jest to historia dnia dzisiejszego i współczesnych wyzwań, ukrytych pod płaszczykiem fikcji. Jest to historia o nas samych, o drzemiących w nas bohaterach i potworach – dodają Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Image.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Laminas AS-1800AE

Epoksydowa antena offset 2,0m w wersji AE polskiej firmy Laminas....

2 900 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...
reklama