reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

21.05 Euronews kończy emisję po ukraińsku

dodano: 2017-05-21 12:25
autor: RO | źródło: interfax.ru

Euronews Ukraińska redakcja kanału informacyjnego Euronews kończy swoją pracę po 6 latach działalności w niedzielę, 21 maja 2017 roku. Euronews zaprzestaje nadawania programów w języku ukraińskim. – „Dziękuję, że oglądaliście i czytaliście nas” – czytamy w opublikowanym na Facebook'u oświadczeniu ukraińskich dziennikarzy.

Euronews


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kontrakt na tworzenie ukraińskiej wersji językowej Euronews był podpisany w październiku 2010 roku, a już 4 lata później nowe kierownictwo Goskomteleradio i Narodowej Telekompanii Ukrainy (NTKU) inicjowało zakończenie tej umowy jako niekorzystnej z finansowego punktu widzenia dla strony ukraińskiej, a także z powodu braku możliwości wpływania na treści emitowane w ukraińskiej wersji.

Dyrektor generalny NTKU, Zurab Ałasania, w styczniu 2015 roku oświadczył dla agencji Interfax-Ukraina, że zadłużenie ukraińskiego nadawcy publicznego wobec Euronews wyniosło 11 mln euro. W ciągu dwóch miesięcy znalazł się nowy partner strategiczny dla nadawcy z Lyonu, którym został koncern Inter Media Group Dmitrija Firtasza.

Na początku grudnia 2016 roku w Lyonie we Francji, w siedzibie paneuropejskiego kanału informacyjnego Euronews, odbył się jednodniowy strajk ostrzegawczy ukraińskiej, irańskiej, arabskiej i przedstawicieli kilku innych redakcji językowych. Strajk był inicjowany przez ukraińską redakcję, która chciała zaprotestować planom zamknięcia wersji językowej z powodu braku źródeł finansowania.

Źródło: interfax.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Konwerter SCR 24UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB24 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

179 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...