reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

graphyne2 - nowoczesność i użyteczność dla telewizji cyfrowej od ADB

dodano: 2017-05-23 10:12 | aktualizacja: 2017-05-23 11:54
autor: ADB | źródło: artykuł sponsorowany

ADB Z każdym rokiem, w świecie płatnej telewizji pojawiają się nowe rozwiązania technologiczne, które zmieniają sposób konsumowania treści. Operator musi zatem zagwarantować swoim abonentom usługi oparte o nowoczesne standardy, bowiem rynek jest nasycony, a klient wymagający. W konkurencyjnej grze do operatorów kablowych i satelitarnych dołączyły firmy telekomunikacyjne oraz serwisy internetowe, takie jak YouTube czy Netflix, serwisy VOD stacji telewizyjnych, ale także nowa klasa świadczenia usług i nowe wzorce zachowań użytkowników. W tym wyma­gającym świecie, aby zdobyć klienta, dostawca telewizji cyfrowej potrzebuje partnera, który ten świat rozumie i dostarcza produkty dające przewagę konku­rencyjną.

graphyne2 ADB


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Takim partnerem jest ADB. Firma od ponad 20 lat tworzy innowacyjne rozwiązania dla telewizji cyfrowej, współpracując z największymi operatorami płatnej telewizji zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Pionierskie wdrożenia, które wyprzedzają trendy, nowoczesne UX dla usług wideo oraz wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu zaawansowanego oprogramowania, spełniającego najwyższe standardy jakości, wyróżniają firmę spośród konkurencji.

graphyne2 to najnowszy produkt ADB dla operatorów kablowych, satelitarnych, IP oraz OTT. Platforma ta dostarcza usługi wideo na różne urządzenia końcowe oraz narzędzia utrzymania klienta i monetyzacji.

Dla użytkowników, graphyne2 oznacza zupełnie nowy, znacznie szybszy i prostszy sposób przeglądania treści pochodzących z tradycyjnych kanałów liniowych, nagrań, kolekcji catch-up i VOD, a także z aplikacji internetowych typu YouTube czy Netflix. W konsekwencji, użytkownik jest zadowolony i lojalny wobec operatora.

graphyne2 to również bardzo intuicyjny i atrakcyjny wizualnie interfejs użytkownika, spójnie zaprojektowany na wszystkie urządzenia multiscreen: dekodery, smartfony, tablety, PC, który współdziała z częścią systemową, umożliwiającą dostarczanie zaawansowanych serwisów i funkcjonalności. Architektura tego rozwiązania pozwala na bardzo łatwą integrację z modułami systemowymi firm trzecich.

Co graphyne2 daje użytkownikom?

Oprócz standardowych funkcjonalności, takich jak: zaawansowane wyszukiwanie treści, filtrowanie programów (np. po kategorii tematycznej, tytule, czasie emisji, itp.), intuicyjny przewodnik po programach, możliwość zlecania nagrań zarówno na dekoderze, jak i w chmurze, tworzenia list ulubionych kanałów oraz usług catch-up i VOD, graphyne2 oferuje o wiele więcej.

Jego główną zaletą jest spersonalizowany system rekomendacji, który proponuje użytkownikowi treści na podstawie analizy wcześniej wybieranych programów czy oglądanych filmów. Jeśli użytkownik lubi oglądać sport, to wówczas zostaną mu zaprezentowane treści sportowe dostępne w usłudze VOD, OTT, catch-up lub innych. Warto nadmienić, że system, rekomenduje treści indywidualnie dla każdego użytkownika, co pozwala na dostęp do najbardziej interesujących dla niego pozycji, prezentowanych już z poziomu głównego ekranu aplikacji graphyne2. W banerze kanałów dodana została sekcja „podobne”, która również dzięki silnikowi rekomendacyjnemu proponuje treści podobne do tego, co użytkownik ogląda w danym momencie. Dzięki rozwiązaniu ADB, widz nie musi już przełączać się między usługami VOD, OTT oraz tradycyjnymi kanałami telewizyjnymi w poszukiwaniu ulubionych programów.
 

graphyne2 oferuje również aplikację „second screen” na urządzenia towarzyszące, takie jak tablety, smartfony czy PC. Dzięki niej możemy przeglądać informacje o programach i filmach, nie przeszkadzając innym w oglądaniu treści na głównym ekranie w domu. Co więcej, w momencie, gdy wyszukamy pozycję, która interesuje wszystkich domowników, możemy w każdej chwili wyświetlić ją na głównym ekranie, dzięki funkcji „play-on” lub zlecić nagranie, by móc je obejrzeć w dogodnym dla wszystkich czasie.

graphyne2 daje możliwość agregacji treści z różnych źródeł, takich jak kanały na żywo, usługi VOD, catch-up czy serwisów OTT (np. Netflix, HBO GO, YouTube, Spotify). Oznacza to, na przykład, że dany film dostępny w wielu usługach, prezentowany jest użytkownikowi jako jedna pozycja i to on decyduje, w jaki sposób będzie go oglądać.
 

Jakie korzyści daje operatorowi graphyne2?

Operator otrzymuje w pakiecie dodatkowe narzędzia, takie jak marketing automation do zarządzania komunikacją z klientem, serwer reklam czy monitoring i analityka. Co więcej, każdy operator może zmieniać i dostosowywać do własnych potrzeb interfejs użytkownika aplikacji graphyne2, dzięki dostarczonemu przez ADB konfiguratorowi.
 

– graphyne2 to kompletne i bardzo elastyczne rozwiązanie. Może być ono dostarczone w krótkim czasie dla każdego operatora, również tego, który zechce zintegrować z nim swój istniejący system. Cieszymy się bardzo, że wzrasta zainteresowanie graphyne2 wśród naszych obecnych i potencjalnych klientów. Już wkrótce produkt zostanie uruchomiony u dwóch operatorów. To daje nam dużą motywację do rozwijania produktu i pracy nad kolejnymi projektami, które pozwolą operatorom na stworzenie atrakcyjnej oferty, bogatej w nowoczesne i pożądane przez widzów funkcjonalności – powiedział Wojciech Doganowski, VP, Personal Solutions Product Marketing w ADB.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Software News


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

409 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...
reklama