reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UKE umorzył postępowanie ws. MUX 8

dodano: 2017-05-30 10:18 | aktualizacja: 2017-05-30 17:12
autor: Anita Kaźmierska | źródło: EmiTel/rp.pl/satkurier.pl

EmiTel Spółka EmiTel poinformowała w wydanym przez siebie komunikacie, że otrzymała decyzję prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej umarzającą w całości postępowanie z wniosku EmiTela o wydanie decyzji określającej warunki współpracy pomiędzy EmiTel a Telewizją Polską w zakresie dostępu do MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej.

MUX 8 NTC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W opinii spółki EmiTel decyzja została wydana w następstwie niewłaściwej interpretacji podstawy prawnej, w oparciu o którą EmiTel wnioskował o rozstrzygnięcie w tej sprawie. W związku z powyższym EmiTel zamierza zaskarżyć wspomnianą decyzję.

EmiTel dodał również, że uruchomił inne działania o charakterze prawnym mające na celu zapewnienie widzom w Polsce dostępu do jak najszerszej oferty programowej w MUX 8.

Przypomnijmy, że Telewizja Polska zwleka z wprowadzeniem swoich kanałów do MUX 8, choć w skład multipleksu już przed kilkoma miesiącami weszły cztery stacje komercyjne (Metro, Nowa TV, WP, Zoom TV). Nadawca publiczny nie określił nawet przybliżonej daty startu w nowym multipleksie, a nawet rozważa rezygnację z tej inwestycji.

W wyniku braku kanałów TVP, oferta MUX 8 nie jest aż tak atrakcyjna dla widzów, jak mogłaby być. Tracą na tym nie tylko nadawcy komercyjni, którym trudno jest przekonać odbiorców do oglądania nowych stacji, tym bardziej, że często konieczna jest do tego modernizacja obecnej instalacji antenowej. Traci na tym również EmiTel, który po dokonaniu inwestycji w uruchomienie MUX 8 nie jest w stanie „sprzedać” całej pojemności tego multipleksu.

Dlatego EmiTel zwrócił się z wnioskiem do UKE, jednak urząd uznał, że postępowanie jest bezprzedmiotowe - TVP nie wystąpiła bowiem do EmiTela z wnioskiem o podjęcie negocjacji celem zawarcia umowy, ani nie podjęła negocjacji z EmiTelem w tym zakresie. Zdaniem UKE, ruch jest teraz wyłącznie po stronie TVP i EmiTel będzie musiał się do tego dostosować.

Według urzędu, EmiTel może teraz zrobić trzy rzeczy: złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy, może ubiegać się o zmianę rezerwacji na MUX 8 (już to zrobił stosownym piśmie 16 maja), może też zacząć nadawać kanały TVP, jeśli porozumie się z nadawcą.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...