reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanały TVP w MUX 8 dopiero w 2018?

dodano: 2017-05-31 16:03 | aktualizacja: 2017-05-31 16:58
autor: Anita Kaźmierska | źródło: rp.pl/satkurier.pl

MUX 8 Maciej Stanecki, wiceprezes TVP, powiedział w programie Michała Niewiadomskiego „#rzeczobiznesie”, że nadawca planuje podpisanie umowy z EmiTelem na emisję w MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej w przyszłym roku.

MUX 8 NTC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Maciej Stanecki powiedział, że TVP jest zdeterminowana, żeby jak najszybciej nadawać program na MUX 8, obok czterech nowych nadawców. Dodał jednak, że jakość tego sygnału jest bardzo niska, a problemy dotyczą m.in. dźwięku, a także polaryzacji, przez co wiele anten wymaga przestawiania. Podkreślił, że sygnał wciąż w niewielkim stopniu dociera do odbiorców.
 

- Zakładamy, że sytuacja może się poprawić do przyszłego roku. W takiej perspektywie planujemy podpisanie umowy [z EmiTelem - przyp. red.] i uruchomienie kanałów - powiedział Maciej Stanecki, wiceprezes TVP.

Przypomnijmy, że TVP ma do dyspozycji w MUX 8 trzy sloty, które może przeznaczyć na trzy kanały SD lub jeden kanał HD i jeden kanał SD. Podpisanie umowy z EmiTelem wiąże się jednak z wielomilionową inwestycją ze strony TVP. Nadawca wstrzymuje się na razie z wejściem na MUX 8, mimo że nadawane są już tam cztery kanały od nadawców komercyjnych. TVP tłumaczy tę decyzję m.in. słabym dotarciem ósmego multipleksu do widzów. Choć to właśnie TVP po wejściu na MUX 8 mogłaby znacząco wpłynąć na wzrost zainteresowania tym bezpłatnym pakietem nadawanym w pasmie VHF. Telewizja publiczna, w odróżnieniu od nowych nadawców komercyjnych, którzy oferują już swoje stacje w MUX 8, ma znacznie większe możliwości jeśli chodzi o skuteczność ewentualnych kampanii informacyjnych. To właśnie TVP przed kilkoma laty była motorem napędowym przy cyfryzacji telewizji naziemnej. Również w tym przypadku jej misją powinno być zapewnienie dodatkowych bezpłatnych kanałów dla widzów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

269 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...