reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ko Tao: tajska wyspa - mekka dla nurków [wideo]

dodano: 2017-06-03 17:07 | aktualizacja: 2019-10-16 14:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: podrozezantena.pl

Ko_Tao_palma_podrozezanatena_360px.jpg Na Koh Tao czy Ko Tao, czyli Wyspę Żółwi trafiłem dwa razy - za każdym razem w innej porze roku - raz w czerwcu, gdy zwykle bywa pora deszczowa - jest bardzo gorąco i wilgotno, oraz w grudniu, gdy przytrafił się sztorm z 4-metrowymi falami, ale potem po 2 dniach było całkiem przyjemnie. Prawda jest taka, że odpoczynek tam jest jak odrobina raju na Ziemi. Anteny kolorowe...

Ko_Tao_antenka_podrozezantena_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mapa Ko Tao

Ta tajska wyspa to prawdziwa mekka dla nurków, zarówno tych nurkujących z butlą, jak i tych z maską. Do tego ma specyficzny klimat, jest dużo młodych ludzi z całego świata i jest troszkę mniej imprezowa niż bliźniacze i większe wyspy Ko Samui (jedyna z lotniskiem, ale komercja „total” - sklepy i bary - za dużo Rosjan i Anglików) i Ko Pha Ngan (miejscami dzika, ale te Full Moon Party i Half Full Moon Party są wszędzie i to jest już lekka przesada!).Ko Tao to taka mała baza nurkowa - malutka wyspa w archipelagu Chumphon w Zatoce Tajlandzkiej o pow. 21 km² (Koh Samui ma pow. 228,7 km², a Koh Pha Ngan - 168 km²). I pomyśleć, że do do 1943 roku wyspa Ko Tao była kompletnie niezamieszkana - odwiedzali ją tylko rybacy. Później przemieszczono tam z wyspy Ko Tarutao więźniów politycznych i od 1943 roku Ko Tao stała się nagle wyspą - więzieniem. Na szczęście tylko do 1944 roku na Ko Tao trzymano więźniów politycznych, których potem przeniesiono na stały ląd do Tajlandii.

Pierwsi pionierzy próbujący zaludnić tę wyspę pojawili się tam w 1947 roku, przypływając z odległej o 72 km wyspy Ko Samui. Pierwsi turyści przybyli na tę dziewiczą wyspę dopiero w 1977 roku, aby sprawdzić możliwości nurkowania - zachwycili się tym, co zobaczyli pod wodą. Dopiero w 1984 roku powstał pierwszy hotel - resort - o nazwie Niyom Bungalows. Od tego czasu wyspę odwiedza wielu turystów - rocznie około 350 tys. turystów ciągle ich tam przybywa.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...