reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Ostatnia rodzina” premierowo w HBO i HBO2

dodano: 2017-06-11 16:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Time Warner/satkurier.pl

Ostatnia Rodzina W niedzielę, 11 czerwca br. o godzinie 20:10, w cyklu „Niedzielny megahit”, kanał HBO pokaże premierowo polski film „Ostatnia rodzina” (w późniejszym terminie film ten wyemituje HBO2) (więcej tutaj). Jego producentem jest Aurum Film, a koproducentami HBO Europe, Mazowiecki Instytut Kultury, Lightcraft i Universal Music Polska. Wsparcia udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Mazowiecki Fundusz Filmowy. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat. Reżyserem produkcji jest Jan P. Matuszyński, a autorem scenariusza Robert Bolesto. W obsadzie znaleźli się m.in. Aleksandra Konieczna, Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Andrzej Chyra i Magdalena Boczarska.

Ostatnia Rodzina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rok 1977. Neurotyczny i impulsywny Tomasz Beksiński (w tej roli Dawid Ogrodnik) wyprowadza się ze swojego rodzinnego domu. Jego nowe mieszkanie znajduje się na tym samym osiedlu, na którym mieszkają jego rodzice - Zdzisław (Andrzej Seweryn) i Zofia (Aleksandra Konieczna) Beksińscy. Ich kontakty pozostają więc bardzo intensywne. Ojciec jest popularnym malarzem, który słynie z mrocznych obrazów. Matka zajmuje się domem i żyje w cieniu męża. Para nie przestaje martwić się o syna, który zalicza kolejne próby samobójcze. Gdy Zdzisław podpisuje lukratywną umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim (Andrzej Chyra), a Tomasz rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze ma już za sobą.
 
Andrzej Seweryn w filmie „Ostatnia rodzina”, foto: Time Warner
Andrzej Seweryn w filmie „Ostatnia rodzina”, foto: Time Warner


Uhonorowany gdyńskimi Złotymi Lwami film to debiut reżyserski Jana P. Matuszyńskiego (dokument „Deep Love”, serial HBO „Wataha”). Film otrzymał wiele wyróżnień w kraju i za granicą. Oprócz szeregu nagród na festiwalu w Gdyni (w tym za role Andrzeja Seweryna i Aleksandry Koniecznej) zdobył też cztery statuetki Orłów oraz nagrody na festiwalach w Locarno, Lizbonie, Kijowie, Cottbus, Denver i Chicago. Matuszyński odebrał ponadto „Paszport Polityki” za „najdojrzalszy artystycznie debiut ostatnich sezonów” (więcej tutaj). Twórcą uhonorowanego Orłem scenariusza jest Robert Bolesto („Córki dancingu”), a za zdjęcia odpowiadał Kacper Fertacz („Hardkor Disko”). Film do kin trafił 30 września 2016 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w naszym codziennym wykazie: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje” i na głównej stronie serwisu satkurier.pl (kliknij w logo przewodnika w prawym górnym rogu strony).

„Ostatnia rodzina” - emisja w niedzielę, 11 czerwca 2017 roku o 20:10 w cyklu „Niedzielny megahit” w HBO (HBO HD). Film ten zobaczą również widzowie HBO2 (HBO2 HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

259 zł Więcej...