reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Ostatnia rodzina” premierowo w HBO i HBO2

dodano: 2017-06-11 16:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Time Warner/satkurier.pl

Ostatnia Rodzina W niedzielę, 11 czerwca br. o godzinie 20:10, w cyklu „Niedzielny megahit”, kanał HBO pokaże premierowo polski film „Ostatnia rodzina” (w późniejszym terminie film ten wyemituje HBO2) (więcej tutaj). Jego producentem jest Aurum Film, a koproducentami HBO Europe, Mazowiecki Instytut Kultury, Lightcraft i Universal Music Polska. Wsparcia udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Mazowiecki Fundusz Filmowy. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat. Reżyserem produkcji jest Jan P. Matuszyński, a autorem scenariusza Robert Bolesto. W obsadzie znaleźli się m.in. Aleksandra Konieczna, Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Andrzej Chyra i Magdalena Boczarska.

Ostatnia Rodzina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rok 1977. Neurotyczny i impulsywny Tomasz Beksiński (w tej roli Dawid Ogrodnik) wyprowadza się ze swojego rodzinnego domu. Jego nowe mieszkanie znajduje się na tym samym osiedlu, na którym mieszkają jego rodzice - Zdzisław (Andrzej Seweryn) i Zofia (Aleksandra Konieczna) Beksińscy. Ich kontakty pozostają więc bardzo intensywne. Ojciec jest popularnym malarzem, który słynie z mrocznych obrazów. Matka zajmuje się domem i żyje w cieniu męża. Para nie przestaje martwić się o syna, który zalicza kolejne próby samobójcze. Gdy Zdzisław podpisuje lukratywną umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim (Andrzej Chyra), a Tomasz rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze ma już za sobą.
 
Andrzej Seweryn w filmie „Ostatnia rodzina”, foto: Time Warner
Andrzej Seweryn w filmie „Ostatnia rodzina”, foto: Time Warner


Uhonorowany gdyńskimi Złotymi Lwami film to debiut reżyserski Jana P. Matuszyńskiego (dokument „Deep Love”, serial HBO „Wataha”). Film otrzymał wiele wyróżnień w kraju i za granicą. Oprócz szeregu nagród na festiwalu w Gdyni (w tym za role Andrzeja Seweryna i Aleksandry Koniecznej) zdobył też cztery statuetki Orłów oraz nagrody na festiwalach w Locarno, Lizbonie, Kijowie, Cottbus, Denver i Chicago. Matuszyński odebrał ponadto „Paszport Polityki” za „najdojrzalszy artystycznie debiut ostatnich sezonów” (więcej tutaj). Twórcą uhonorowanego Orłem scenariusza jest Robert Bolesto („Córki dancingu”), a za zdjęcia odpowiadał Kacper Fertacz („Hardkor Disko”). Film do kin trafił 30 września 2016 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w naszym codziennym wykazie: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje” i na głównej stronie serwisu satkurier.pl (kliknij w logo przewodnika w prawym górnym rogu strony).

„Ostatnia rodzina” - emisja w niedzielę, 11 czerwca 2017 roku o 20:10 w cyklu „Niedzielny megahit” w HBO (HBO HD). Film ten zobaczą również widzowie HBO2 (HBO2 HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...