reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gibraltar - mała Anglia w ciepłym klimacie

dodano: 2017-06-20 16:14 | aktualizacja: 2017-06-20 16:35
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 5-6/2017

Gibraltar małpa Wycieczka na Gibraltar była takim niespełnionym marzeniem – tym bardziej, gdy z lekcji historii pamiętało się, że w morzu koło Gibraltaru zginął w katastrofie samolotu generał Władysław Sikorski. Okazja nadarzyła się w 2006 r., gdy udało się załatwić darmowy apartament u przyjaciela w Fuengiroli koło Malagi. To już było niedaleko (100 km), tym bardziej, że wtedy jeszcze nie latały z Polski w tym kierunku samoloty tanich linii lotniczych.

Gibraltar morze


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

ANTENY I TELEWIZJA

Za nadawanie sygnału radiowego i telewizyjnego w Gibraltarze odpowiada Gibraltar Broadcasting Corporation. Dodatkowo wojskowy nadawca BFBS – British Forces Broadcasting Service dostarcza w samym Gibraltarze w ograniczonym zakresie drogą kablową i satelitarną kanały telewizyjne dla brytyjskich żołnierzy i ich rodzin. Kanały telewizyjne i radiowe BFBS są odbierane z satelity Eutelsat 10A z pozycji 10°E z częstotliwości 11,221 GHz, pol. V. Kanały w MPEG-2 są kodowane w Irdeto 2. Część anten satelitarnych korzysta z sygnału z satelitów Astra na pozycji 28,2°E, ale ponieważ sygnał najważniejszych brytyjskich stacji z Freesat czy Sky UK jest w wiązce brytyjskiej, to dostęp jest do nich utrudniony. Nie pomagają już duże rozmiary anten. Jeśli już to lepiej skorzystać z oferty IPTV.
 

Mieszkańcy Gibraltaru, którzy nie są pochodzenia brytyjskiego, korzystają z anten satelitarnych ustawionych na inne satelity – najczęściej Astra 19,2°E lub Hispasat 30°W. Potęgą jest tam Internet, który powoli wypiera odbiór satelitarny. W górnych rejonach Gibraltaru bez problemów można odbierać hiszpańską naziemną telewizję cyfrową TDT.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...