reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Puby w Szkocji ukarane za nielegalne pokazywanie Sky Sports

dodano: 2017-06-23 15:10
autor: Janusz Sulisz | źródło: adtv/Sky

czaszka piractwo Po działaniach prawnych podjętych przez operatora brytyjskiej platformy Sky, właściciele pubów w szkockich miastach Coatbridge i Doune zostali uznani za naruszających prawa autorskie Sky, poprzez nielegalne pokazywanie kanału Sky Sports w swoich lokalach.

Sky Sports 1 HD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sky skierował sprawę do Court of Session (sądu cywilnego najwyższej instancji w Szkocji) w Edynburgu. Zgodnie z jego wyrokiem, pokazywanie Sky Sports bez odpowiedniej licencji komercyjnej stanowi naruszenie praw autorskich Sky.

Każdemu z dwóch pubów nakazano zapłacić odszkodowanie w wysokości 10 tys. funtów, a także nakazano zamieścić treść orzeczenia sądu w lokalnych mediach.

Sky zapowiada, że przeprowadzi kontrole w każdym lokalu, gdzie jest podejrzenie o nielegalne pokazywanie Sky. Operator zamierza odwiedzić w tym sezonie setki brytyjskich pubów tygodniowo.
 

- Nielegalne nadawanie wydarzeń sportowych jest szkodliwe dla branży, dlatego angażujemy się w ochronę klientów Sky, którzy tracą z powodu tej nielegalnej działalności - powiedział George Lawson, szef ds. zwalczania piractwa w Sky. - Te ostatnie nakazy pokazują, jak poważnie sądy podchodzą do sprawy piractwa, nakładając wysokie kary, ale również nakazując umieszczenie treści wyroków w mediach, co - mamy nadzieję - przyczyni się do podkreślenia konsekwencji pokazywania w sposób nielegalny treści telewizyjnych Sky - dodał.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...