reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dekoder 4K UltraBox+ wkrótce w nc+?

dodano: 2017-06-29 21:18 | aktualizacja: 2017-06-29 22:07
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: satkurier.pl

nc+ ncplus Platforma nc+ ponownie pyta abonentów za pośrednictwem ankiet o zdanie w kwestii oferty pakietów. Wybrani klienci od środy, 28 czerwca otrzymują zapytania wraz z propozycjami pakietów. Nie jest to nowość - nc+ już kilka razy w przeszłości organizowała podobne analizy. Ciekawostką jest z pewnością pojawienie się wśród proponowanych dekoderów, poza modelami wifibox+ i wifi Premiumbox+, zupełnie nowego urządzenia opisanego jako 4K UltraBox+. Czyżby platforma nc+ na poważnie szykowała się do wprowadzenia jako pierwsza w Polsce satelitarna oferta DTH dekodera 4K?

nc+ Ultra HD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na razie o dekoderze 4K UltraBox+ nie wiadomo wiele, w ankietach nie pojawia się ani fotografia, ani nawet projekt graficzny. Wyliczone są tylko możliwości urządzenia.

Według informacji przesyłanych w ankietach dekoder 4K UltraBox+ miałby pozwalać na:
  • oglądanie filmów i programów w jakości 4K po podłączeniu do telewizora 4K,
  • bezprzewodowe podłączenie dekodera do Internetu (Wi-Fi),
  • nagrywanie do 600 godzin ulubionych filmów i programów na wbudowany dysk o pojemności 1 TB,
  • Multirecording: jednoczesne oglądanie i nagrywanie do 4 kanałów telewizyjnych,
  • TimeShift: zatrzymywanie i przewijanie oglądanego programu,
  • dostęp do nc+ GO TV oferujący tysiące filmów i seriali na życzenie na dekoderze (po podłączeniu dekodera do Internetu).

Najciekawiej zapowiadają się (poza samym faktem możliwości oglądania treści 4K) obecność wbudowanego dysku twardego o pojemności aż 1 TB oraz Multirecording - możliwość nagrywania do 4 kanałów TV jednocześnie (podobną funkcjonalność oferuje w Cyfrowym Polsacie dekoder Evobox PVR, ale nie jest 4K).

W ramach ankiet 4K UltraBox+ jest proponowany w dzierżawie w cenie 5 zł za miesiąc.

Zaznaczyć trzeba, że są to tylko ankiety zbierające opinie abonentów. Z realizowanych podobnych w przeszłości dość często na koniec wprowadzano tylko część rozwiązań albo i żadnego. Może to być tylko badanie wśród abonentów, jak zapatrują się na możliwość pojawienia się dekodera i treści 4K w ofercie.

Czy prace nad dekoderem 4K UltraBox+ są rzeczywiście prowadzone, czy to tylko pomysł działu marketingu - okaże się wkrótce. Warto dodać, że w sierpniu ub.r. rzecznik prasowa nc+, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, powiedziała, iż operator planuje udostępnić dekoder satelitarny pozwalający na odbiór programów w UHD w drugiej połowie 2017 roku. Od tamtej pory wiele mogło się zmienić, jednak wyraźnie widać, że coś jest na rzeczy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...