reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Szalom na Szerokiej 2017” z TVP2

dodano: 2017-07-01 08:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP2 TVP 2 Dwójka Festiwal Kultury Żydowskiej „Szalom na Szerokiej” W niedziele, 2 i 16 lipca br. w TVP2 wyemitowany zostanie dwuczęściowy koncert finałowy 27. Festiwalu Kultury Żydowskiej „Szalom na Szerokiej”. Wydarzenie co roku przyciąga do Krakowa kilkutysięczną międzynarodową publiczność. Tegoroczna edycja festiwalu, największego i jednego z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie, dedykowana jest Jerozolimie. Koncert poprowadzą Marcelina Zawadzka („Bake Off - Ale ciacho!” w TVP Rozrywka - więcej tutaj, „Pytanie na śniadanie” w TVP2 i TVP Polonia - więcej tutaj, „Lajk!” w TVP2 - więcej tutaj) i Janusz Makuch.

TVP2 TVP 2 Dwójka Festiwal Kultury Żydowskiej „Szalom na Szerokiej”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Koncert finałowy „Szalom na Szerokiej” to zwieńczenie kilkudniowego Festiwalu Kultury Żydowskiej, odbywającego się w Krakowie w dniach 24 czerwca - 2 lipca br. O udział w festiwalu zabiegają najwybitniejsi artyści, a każdego roku uczestniczy w nim blisko 30 tys. osób z całego świata. Organizowany 1 lipca br. na krakowskim Kazimierzu koncert finałowy zamyka tę imprezę prezentując w ciągu 7 godzin muzykę żydowską z całego świata (muzyka klezmerska, ludowa, chasydzka i inna). W tym roku wydarzenie poprowadzą Marcelina Zawadzka i Janusz Makuch, a wystąpią m.in.: Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego, Paul Shapiro (USA), Junun (Izrael/Indie), Gili Yalo (Izrael), Neta Elkayam (Izrael), Dudu Tassa (Izrael).

Tegoroczny, 27. Festiwal Kultury Żydowskiej dedykowany jest Jerozolimie, która w 1967 roku została ponownie zjednoczona. W ciągu 7 dni festiwalowych goście m.in. mają możliwość dowiedzieć się jakie są społeczne, kulturowe i polityczne skutki tego faktu, poznać historię i współczesność miasta, a także dowiedzieć się, czym żyje obecnie kultura żydowska w Izraelu i diasporze (więcej tutaj i tutaj).
 
Marcelina Zawadzka w programie „Kocham cię, Polsko!”, foto: Agnieszka Ożga-Woźnica
Marcelina Zawadzka w programie „Kocham cię, Polsko!”, foto: Agnieszka Ożga-Woźnica
Marcelina Zawadzka w programie „Bake Off - Ale ciacho!”, foto: TVP
Marcelina Zawadzka w programie „Bake Off - Ale ciacho!”, foto: TVP


„Szalom na Szerokiej 2017” - część 1., emisja w niedzielę, 2 lipca 2017 roku o 22:35; część 2., emisja w niedzielę, 16 lipca 2017 roku o 23:45 w TVP2 (TVP2 HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...