reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dane pacjentów sprzedawane w darknecie

dodano: 2017-07-04 14:52
autor: HP | źródło: theguardian

Medicare W darknecie można kupić dane dotyczące australijskich pacjentów, donosi „The Guardian”. Wszystko to w wyniku włamania się do Medicare - uniwersalnego systemu opieki zdrowotnej finansowanego ze środków publicznych.

bitcoin


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jeden ze sprzedawców na popularnej witrynie aukcyjnej w darknecie twierdzi, że ma dostęp do szczegółowych danych zawartych na kartach Medicare i może je dostarczyć każdemu na żądanie. Do reklamowania swoich usług używa logo Department of Human Services, który jest operatorem rządowego systemu Medicare.

Dane kart Medicare nie są publicznie dostępne. Za to są bardzo cenne dla zorganizowanych grup przestępczych, ponieważ pozwalają im na wytwarzanie fałszywych fizycznych kart Medicare z informacjami, które można następnie wykorzystać do oszustw identyfikacyjnych.

Te karty identyfikacyjne były używane już wcześniej przez syndykaty narkotykowe do kupowania towarów i dzierżawy lub zakupu nieruchomości lub samochodów. Dane kart mogą być używane do korzystania z rabatów Medicare. W 2015 roku policja rozbiła grupę, która posługiwała się danymi kart Medicare, aby kierować wpłaty na fałszywe rachunki bankowe.

Od października 2016 roku sprzedawca w darknecie przekazał dane co najmniej 75 kart Medicare. Dane z pojedynczej karty kosztują 0,0089 bitcoina, czyli około 22 dol. Wystarczy dokonać zakupu, następnie podać imię i nazwisko oraz datę urodzenia, by otrzymać pełne informacje o pacjencie Medicare, twierdzi sprzedawca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kradzież danych


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP ceglasta

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

849 zł Więcej...
reklama