reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

26. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

dodano: 2017-07-08 04:31
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fundacja Lux Veritatis/Warszawska Prowincja Redemptorystów/satkurier.pl

Radio Maryja W sobotę i niedzielę, 8 i 9 lipca br. odbędzie się 26. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, do Częstochowy. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania są słowa „Idźcie i głoście”. Transmisje z poszczególnych punktów tej pielgrzymki zapowiadają Radio Maryja i TV Trwam (więcej tutaj).

Radio Maryja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W sobotę, 8 lipca br. o godzinie 17:30 w TV Trwam rozpocznie się pierwsza transmisja z Częstochowy. O godzinie 18:00 staja transmitować będzie mszę świętą pod przewodnictwem Stanisława Napierały, biskupa seniora diecezji kaliskiej. O godzinie 20:20 kanał wyemituje różaniec, audycję modlitewną. To codzienna modlitwa z udziałem widzów TV Trwam i słuchaczy Radia Maryja rozważających wspólnie najważniejsze wydarzenia z życia Chrystusa i Maryi. O 21:00 stacja transmitować będzie Apel Jasnogórski z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. To nabożeństwo poświęcone Maryi w intencji kościoła i Polski w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej z udziałem pielgrzymów.

W niedzielę, 9 lipca br. o godzinie 7:00 TV Trwam pokaże film dokumentalny „Kaplica Pamięci”. Kaplica Pamięci w świątyni pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i świętego Jana Pawła II w Toruniu poświęcona jest polskim męczennikom. Obok relikwii świętych męczenników, umieszczono tablice z nazwiskami rodzin, które zginęły ratując ludność żydowską w czasie II wojny światowej. Relacje świadków przybliżają historie cichych bohaterów, którzy z narażeniem życia swego i swej rodziny ratowali bliźnich, bez względu na różnice narodowości czy religii. O godzinie 8:00 stacja transmitować będzie Godzinki o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a o godzinie 9:00 fatimskie uwielbienie. O godzinie 11:00 kanał transmitować będzie mszę świętą, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi arcybiskup Jan Romeo Pawłowski, delegat do spraw nuncjatur w sekretariacie stanu Stolicy Apostolskiej. O godzinie 15:00 stacja transmitować będzie modlitwę w Godzinie Miłosierdzia Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godzinie 18:15 kanał wyemituje program publicystyczny „Rozmowy niedokończone”, czyli rozmowy z zaproszonymi gośćmi z otwartą anteną dla telewidzów. Tematem odcinka będzie 26. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. O godzinie 20:20 na antenie pojawi się modlitwa różańcowa, a o 21:00 stacja transmitować będzie Apel Jasnogórski z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

26. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę - transmisje w Radiu Maryja i TV Trwam.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...