reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Soboty na Dzikim Zachodzie” ze Stopklatką TV

dodano: 2017-07-08 05:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: Stopklatka/satkurier.pl

Stopklatka TV od 14.04.2017 - W jaki sposób przenieść się do świata kowbojów i poszukiwaczy złota? W lipcu br. to proste! Wystarczy w każdą sobotę o 20:00 włączyć kanał Stopklatka TV - zachęca nadawca. Stacja zaprezentuje cykl filmowy „Soboty na Dzikim Zachodzie”, w którym pokaże takie produkcje jak: „Bezprawie” (emisja także w AMC), „Strażnicy Teksasu”, „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”, „Zaginione” oraz „Mexican” (więcej tutaj).

Stopklatka TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dla fanów filmów o Dzikim Zachodzie Stopklatka TV przygotowała zarówno kultowe tytuły jak i nowsze produkcje. Sobotni cykl stacja rozpoczęła (w sobotę, 1 lipca br.) klasycznym westernem „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie” (emisja w sobotę, 8 lipca br. o godzinie 12:15) w reżyserii króla tego gatunku - Sergio Leone. W głównych rolach zobaczyć będzie można wielkie gwiazdy kina: Claudię Cardinale, Charlesa Bronsona i Henry’ego Fondę, który przez długi czas odmawiał przyjęcia tej roli. Namówił go jednak do tego sam twórca, przylatując do Stanów Zjednoczonych na specjalne rozmowy z aktorem. Zdjęcia do filmu odbywały się głównie we Włoszech oraz Hiszpanii. Kilka ujęć zrealizowano jednak w słynnym Monument Valley w USA.

„Zaginione” (emisja w sobotę, 8 lipca br. o godzinie 20:00) to z kolei western w reżyserii Rona Howarda. Film łączy w sobie również elementy thrillera oraz kina obyczajowego. Zagrali w nim Cate Blanchett oraz Tommy Lee Jones. Obraz przedstawia losy Maggie, samotnie wychowującej dwie córki kobiety, mieszkającej na pustkowiach Nowego Meksyku. Pewnego dnia bandyta porywa jedną z dziewczynek. Chwilę później pojawia się dawno niewidziany ojciec Maggie, który oferuje pomoc w poszukiwaniach. Na ten odważny pomysł scenariusza wpadł sam twórca filmu. By całość była jak najbardziej realistyczna, zdecydowano się wprowadzić sceny, w których niektórzy bohaterowie mówią językiem Chiricahua, czyli jednym z dialektów wykorzystywanych przez Apaczów.
 
Jason Robards w filmie „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”, foto: Paramount Pictures
Jason Robards w filmie „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”, foto: Paramount Pictures
Kevin Costner w filmie „Bezprawie”, foto: Stopklatka
Kevin Costner w filmie „Bezprawie”, foto: Stopklatka
Usher Raymond, Ashton Kutcher, James Van Der Beek, Dylan McDermott i Robert Patrick w filmie „Strażnicy Teksasu”, foto: Stopklatka
Usher Raymond, Ashton Kutcher, James Van Der Beek, Dylan McDermott i Robert Patrick w filmie „Strażnicy Teksasu”, foto: Stopklatka
Brad Pitt w filmie „Mexican”, foto: Stopklatka
Brad Pitt w filmie „Mexican”, foto: Stopklatka
Cate Blanchett i Tommy Lee Jones w filmie „Zaginione”, foto: Stopklatka
Cate Blanchett i Tommy Lee Jones w filmie „Zaginione”, foto: Stopklatka
Tommy Lee Jones, Jenna Boyd i Cate Blanchett w filmie „Zaginione”, foto: Stopklatka
Tommy Lee Jones, Jenna Boyd i Cate Blanchett w filmie „Zaginione”, foto: Stopklatka


W połowie lipca br. widzowie będą mogli przenieść się na Dziki Zachód, ale w nieco innym, bardziej współczesnym wydaniu. W komedii kryminalnej „Mexican” (emisja w sobotę, 15 lipca br. o godzinie 20:00) Brad Pitt wyrusza do Nowego Meksyku po zabytkowy pistolet. Musi dostarczyć go swojemu szefowi-gangsterowi. Szybko okazuje się jednak, że bezcenna broń zaczyna przynosić same nieszczęścia. Gwiazdorowi na ekranie partneruje piękna Julia Roberts, wcielająca się w jego dziewczynę, Samanthę.

Do świata kowbojów Stopklatka TV powróci w filmie akcji „Strażnicy Teksasu” (emisja w sobotę, 22 lipca br. o godzinie 20:00). Przeniesie on widzów do 1875 roku, gdzie kapitan Leander McNelly będzie musiał zmierzyć się z bandytami nękającymi miasteczka i pobliskie rancza. W filmie zobaczymy Ashtona Kutchera, który zagrał jednego ze śmiałków, walczących u boku kapitana. Jak sprawdzi się w tej niecodziennej dla siebie roli?

Na koniec miesiąca Stopklatka TV przygotowała coś dla fanów Kevina Costnera - western „Bezprawie” (emisja w sobotę, 29 lipca br. o godzinie 20:00). Aktor jest reżyserem tego filmu, wcielił się w nim również w jedną z głównych postaci. Costner zadbał, aby jego film był utrzymany w realistycznym tonie - na planie znajdowali się profesjonalni kowboje. Aktor był ponoć tak bardzo zaangażowany w realizację projektu, że nawet gdy pękł mu wyrostek robaczkowy, ani na chwilę nie przestał kręcić filmu.

„Soboty na Dzikim Zachodzie” - emisja w soboty o 20:00 w kanale Stopklatka TV (Stopklatka TV HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...