reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

129 MWh największa bateria litowo-jonowa na świecie

dodano: 2017-07-09 14:52 | aktualizacja: 2017-07-16 21:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: theleadsouthaustralia.com.au

au_projekt_farma_360px.jpg Tesla współpracuje z firmą Neoen w celu budowy w Australii ogromnej baterii litowo-jonowej 129 MWh. Instalacja zostanie połączona z farmą wiatrową w południowej Australii. Przy 129 MWh stanie się największymi projektem budowy baterii litowo-jonowej na świecie i jest rozwijany we współpracy z francuską firmą Neoen.

Musk_AU_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Australia Rocks!" - przekazał prezes firmy Tesla, Elon Musk na Twitterze, gdy ujawnił szczegóły najnowszego przełomowego projektu - instalacji 129 MWh baterii litowej w Południowej Australii.

Projekt obejmie współpracę Tesli z francuską firmą Neoen, która posiada największą w Europie farmę fotowolaticzną Cestas, wszystko po to, by zainstalować baterie w ramach projektu, który jest wspierany przez rząd Australii Południowej w ramach planu energetycznego na kwotę 550 mln dol.

Musk wcześniej informował, że firma Tesla zobowiązuje się zainstalować system baterii w 100 dni od daty podpisania umowy, a jeśli nie to energia zostanie dostarczona bezpłatnie. W Kalifornii Tesla zakończyła instalację i uruchomiła projekt o mocy 80 MWh w ciągu zaledwie 88 dni, ale projekt w Australii jest znacznie większy.

Bateria zostanie zainstalowana w pobliżu Jamestown w Australii Południowej i zostanie powiązana z farmą wiatrową Hornsdale, aby ustabilizować nieciągłość energii odnawialnej, która może być dostarczana do sieci.

Od września zeszłego roku, gdy w stanie South Australia były przerwy w dostawie energii elektrycznej, skłoniły rząd federalny do użycia odnawialnych źródeł energii do zapewnienia dostępu do energii elektrycznej.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

59 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/12 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/12 HD rozdziela sygnał niezależnie...

400 zł Więcej...
reklama