reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Satelita Bangabandhu-1 dla Bangladeszu

dodano: 2017-07-17 21:52 | aktualizacja: 2017-07-18 14:52
autor: Jerzy Kruczek | źródło: adtv

bangabandhu_satellite_360px.jpg Bangladesz ma zamiar utworzyć spółkę publiczną, która będzie właścicielem satelity i zajmie się obsługą Bangabandhu-1. Satelita dla Bangladeszu powinien trafić na orbitę jeszcze w 2017 roku - podawana data startu to 16 grudnia.

Bangabandhu_1_satelita_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sekretarz stanu Bangladeszu, Mohammad Shafiul Alam, powiedział dziennikarzom, że Bangladesz dołączy do elitarnego klubu satelitarnego, ponieważ proces oddawania do użytku własnego satelity Bangabandhu-1 dobiega końca.
 

- Satelita zostanie wkrótce wyniesiony na orbitę, a do jego sprawnej obsługi podjęto decyzję o utworzeniu firmy
- powiedział Mohammad Shafiul Alam.

Nowa firma Bangladesh Communications Satellite Co. będzie miała 5 mld akcji w cenie 10 taka za akcję (łącznie około 615 mln dol.).
W zarządzie firmy zasiądzie 11 osób - wszystkie będą pracownikami rządu.

Thales Alenia Space buduje satelitę Bangabandhu-1. Zaawansowanie w budowie wynosi 88 proc. Po wyniesieniu z Cape Canaveral przez rakietę Falcon 9 firmy SpaceX bangladeski satelita zostanie umieszczony na pozycji 119,1°E.

Bangabandhu-1 posiada łącznie 40 transponderów Ku i C z przepustowością 1600 MHz i przewidywanym czasem pracy 15 lat. Bangladesz ma używać tylko 20 transponderów, a drugie 20 transponderów zostanie wydzierżawione. Bangladesz liczy na wynajęcie części pojemności przez inne azjatyckie państwa, w tym Nepal, Myanmar, Bhutan za około 50 mln dol. rocznie.

Naziemne stacje do kontroli satelity Bangabandhu-1 zostaną utworzone w Betbunia w Ćottogram i BTCL Staff College w Gadźipur, a budynek techniczny zostanie utworzony w budynku BTRC w Ramna w stolicy Bangladeszu (Dhaka).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...