reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chorwacja planuje przejść na DVB-T2 HEVC w 2019

dodano: 2017-07-19 16:39
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

Chorwacja Chorwacja planuje przejść w 2019 roku ze standardu DVB-T na DVB-T2 w przypadku krajowej sieci naziemnej telewizji cyfrowej. Według tamtejszego regulatora medialnego HAKOM, migracja na bardziej wydajny system DVB-T2 z kompresją wideo H.265/HEVC jest konieczna, aby umożliwić bardziej ekonomiczną transmisję treści HD w sieciach naziemnych i ułatwić rozwój nowych usług.

Chorwacja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
System DVB-T2, o porównywalnych warunkach odbioru, oferuje większą elastyczność i do 50 proc. większą przepustowość w stosunku do DVB-T. W związku z planowanymi zmianami, HAKOM opublikował zalecenie dotyczące minimalnych wymagań technicznych dla odbiorników DVB-T2. Niniejsze zalecenie zostało opracowane we współpracy z przedstawicielami Agencji ds. Mediów Elektronicznych (AEM), operatorów sieci i operatorów multipleksów, publicznych i prywatnych nadawców telewizyjnych oraz przedstawicieli środowiska akademickiego.

Ogłoszenie zalecenia jest jednym z warunków wstępnych wprowadzenia specjalnego logo dla odbiorników DVB-T2, które zagwarantuje zgodność ze standardem emisji w Chorwacji. Wybór logo, a także określenie procesu certyfikacji odbiorników na rynku chorwackim, planowane jest na 2018 rok.

Usługi naziemnej telewizji cyfrowej w Chorwacji są dostępne w modelu bezpłatnym.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...
reklama