reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chiny: Tianmen Shan [ 天門山] - Brama do Nieba

dodano: 2017-07-21 11:23 | aktualizacja: 2017-07-21 16:01
autor: Justyna Sulisz | źródło: podrozezantena.pl

Tianmen Shan Chiny Góra Tianmen (Tianmen Shan) to góra położona w parku narodowym Tianmen Mountain National Park w Zhangjiajie, w północno-zachodniej części prowincji Hunan, w Chinach. To część słynnego Zhangjiajie, czyli gór Avatara, nazywanych tak dla uproszczenia po tym, gdy w tej okolicy kręcono słynne sceny z filmu „Avatar”. Najłatwiej tam dojechać koleją z Pekinu, Changsha lub Szanghaju, choć w okolicy jest też lotnisko.

Tianmen Shan mapa Chiny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Autobus jedzie serpentyną niemal pod samą górę, po drodze są duże skarpy. Niektórzy mało obeznani z chińskim stylem jazdy mogą się przestraszyć, że kierowca może zjechać w przepaść, ale warto im zaufać, bo znają trasę, a widoki są niezapomniane.
 

Po dotarciu na górę mamy dwie opcje. Albo wyjście schodami tradycyjnymi lub skorzystanie ze schodów ruchomych. Większość Chińczyków wybiera schody ruchome, więc warto wybrać opcję, gdzie jest ich mniej (to najlepsza strategia na zwiedzanie czegokolwiek w Chinach).
 
Schody prowadzące do Tianmen Shan
Schody ruchome

Największą atrakcją jest właśnie Tianmen Shan (Brama do Nieba), bo całe pokolenia ludzi w Hunan uważały, że Tianmen Shan był królestwem bogów. Według legendy, to tu bogowie spotykają się ze śmiertelnym światem. Zwykle dochodzi się tam po 999 schodach albo w oślepiającym słońcu, albo w gęstej mgle, zawsze widok jest niesamowity. Najlepiej wybrać się tam między kwietniem i październikiem, bo jest najlepsza pogoda na wycieczki, ale w zimie jest znowu fascynująca sceneria ze śniegiem i mgłą.
 
Most
Widok spod świątyni


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI - używany

Moduł dostępu warunkowego typu CI dla systemu Seca-MediaGuard (Nagra MA)...

199 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...
reklama