Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W 1991 roku, księżna Diana udzieliła w tajemnicy kilku wywiadów nagranych w londyńskim pałacu Kensington, które zostały opublikowane za jej zgodą przez jej przyjaciela, dziennikarza Andrew Mortona. Morton pracował wtedy nad biografią Diany, z której dowiedzieliśmy się jak naprawdę wyglądało jej życie. Opinia publiczna była całkowicie nieświadoma, że małżeństwo księżnej Walii z następcą brytyjskiego tronu księciem Karolem przechodziło kryzys.
Dokument „Diana” ukazuje przemyślenia i uczucia księżnej, prezentując jedną z wersji tej bardzo skomplikowanej historii, pokazaną z jej punktu widzenia. Na wykorzystanych w produkcji nagraniach utrwalono tylko głos księżnej, która sama komentuje wydarzenia ze swojego życia. Większość z wykorzystanych materiałów nie była nigdy wcześniej publikowana.
W swoich produkcjach realizowanych we współpracy z najlepszymi filmowcami, wytwórnia National Geographic Documentary Films chce podejmować istotne, aktualne, skłaniające do refleksji tematy, które są ważne dla widzów na całym świecie. Doskonałym tego przykładem jest nasz najnowszy dokument, który rzuca nowe światło na życie księżnej Diany, pokazując je z jej perspektywy. Ten film biograficzny jest kontynuacją naszej wieloletniej tradycji udostępniania widzom nieznanych materiałów opisujących ważne wydarzenia - Tim Pastore, szef produkcji i programów własnych National Geographic
Diana, nazywana Królową ludzkich serc, była powszechnie podziwiana i kochana, ale dla większości z nas pozostaje zagadką. W chwili, w której nieśmiała przedszkolanka zwróciła na siebie uwagę następcy brytyjskiego tronu, narodziła się nowa, współczesna ikona.
Księżna Diana opowiada szczegółowo historię swojego życia oraz punkt, w jakim znalazła się w 1991 roku. Z rozbrajającą szczerością opisuje swoje nieszczęśliwe dzieciństwo, onieśmielenie podczas pierwszego spotkania z księciem Walii w wieku 16 lat i dramatyzm sytuacji, w jakiej sama się znalazła, gdy skupiła się na niej uwaga całego świata. Prześladowana przez prasę i uwielbiana przez cały naród, który gorąco wierzył w „bajkowy” romans następcy tronu i lady Spencer, Diana była kompletnie nieprzygotowana, by poradzić sobie z przytłaczającym rozgłosem i sławą.
Film „Diana” , który jest zapisem przemyśleń księżnej w 1991 roku, pokazuje jak bardzo prawdziwa twarz Diany różniła się od jej publicznego wizerunku. Po latach, księżna Walii bez emocji opowiada jak czuła się w dniu ślubu. Opisuje walkę z depresją poporodową i bulimią oraz swoje prywatne zwycięstwo, kiedy zwalczyła w sobie niepewność i zaangażowała w międzynarodową działalność humanitarną, by stać się nową ikoną - kochaną przez wszystkich Królową ludzkich serc.
Ułożyliśmy chronologicznie najważniejsze wydarzenia z jej życia, które zostały zilustrowane doniesieniami prasowymi oraz archiwalnymi nagraniami z tego okresu. Oglądając film, słyszymy tylko głos księżnej Diany i dowiadujemy się jak naprawdę czuła się w chwili, gdy cały świat był przekonany, że jej życie przypomina bajkę. Okazuje się, że właśnie wtedy rozpadało się jej małżeństwo i całe życie - Tom Jennings, producent wykonawczy dokumentu „Diana”
Wydana przez National Geographic książka pt.
„Remembering Diana: A Life in Photographs” ukaże się w Stanach Zjednoczonych 1 sierpnia br. Wstęp do niej napisała przyjaciółka, powierniczka i biografka księżnej Walii, Tina Brown, autorka jej biografii, która znalazła się na liście bestsellerów dziennika New York Times („The Diana Chronicles”). Książka jest ilustrowana ponad 100 słynnymi zdjęciami i zawiera także wspomnienia o Dianie, napisane przez najbliższe jej osoby.
Producentem wykonawczym dokumentu jest Tom Jennings, laureat nagrody im. Peabody'ego i szef spółki 1895 Films („Katastrofa Challengera”, „Zabójstwo Martina Luthera Kinga”). „Diana” rzuca nowe światło na życie emocjonalne księżnej w okresie jej dzieciństwa, związku z księciem Walii i w późniejszych latach.
Premiera dokumentu „Diana” odbędzie się
w niedzielę 30 lipca o godz. 21:30 tylko na antenie National Geographic.
Emisje powtórkowe:
- niedziela 30 lipca o godz. 23:30,
- poniedziałek 31 lipca o godz. 22:00,
- wtorek 1 sierpnia o godz. 20:00,
- sobota 5 sierpnia o godz. 20:00,
- niedziela 27 sierpnia o godz. 18:00,
- czwartek 31 sierpnia o godz. 21:00 i 00:00,
- piątek 1 września o godz. 15:00,
- sobota 2 września o godz. 11:00
- niedziela 3 września o godz. 21:30.
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.