reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat testuje usługę sat.tv jako HbbTV na 13°E

dodano: 2017-08-01 17:15 | aktualizacja: 2017-08-01 18:46
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: satkurier.pl/Inf. własna

Sat.tv Operator Eutelsat rozwija projekt sat.tv - w kwietniu 2016 roku informowaliśmy o pojawieniu się aplikacji sat.tv pozwalającej na przeglądanie ramówek ok. 300 bezpłatnych kanałów emitowanych z satelitów Eutelsat Hot Bird. W marcu br. do zestawu dodano grupę stacji z satelitów Eutelsat/Nilesat z pozycji 7°W. Teraz operator uruchamia aplikację HbbTV oferującą program - testy ruszyły na pozycji 13°E.

Eutelsat sat.tv 760 2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Łącznie projekt sat.tv obejmuje już ponad 400 stacji TV FTA obecnych w przekazie satelitarnym FTA z pozycji 13°E i 7°W, w tym 13 polskich. Aplikacja oferowana na urządzenia z systemami Android i iOS pozwala m.in. na tworzenie spersonalizowanego przewodnika ze swoimi ulubionymi stacjami, dodawanie przypomnień za pomocą których w odpowiednim momencie otrzymamy powiadomienia o naszym ulubionym programie oraz dzielenie się oglądanymi programami w serwisach społecznościowych.

Dodatkowo aplikacja umożliwia odkrywanie oferty stacji zagranicznych i np. odnajdowanie ciekawych programów na kanałach w innych językach. Wygodny intuicyjny podział na wersje językowe upraszcza poszukiwania - jeśli znamy konkretny język, to w prosty sposób przejrzymy ofertę stacji, które mogą nas zainteresować.

Eutelsat rozwija projekt o nową możliwość - interaktywny serwis dla telewizorów i odbiorników satelitarnych z obsługą HbbTV. Na satelicie Eutelsat Hot Bird 13C (13°E) pojawia się testowo od kilku dni na kilka godzin kanał wyszukiwany jako SAT.TV. Jest tam emitowana w HD (720p) animacja sat.tv, a jeśli mamy urządzenie wspierające HbbTV, to po wciśnięciu czerwonego przycisku pojawi się ekran powitalny.
 
Ekran powitalny aplikacji sat.tv w HbbTV
Ekran powitalny aplikacji sat.tv w HbbTV

Na razie całość jest dostępna w języku francuskim, na ekranie powitalnym należy wprowadzić czterocyfrowy kod, który pozwoli na sparowanie telewizora lub odbiornika z aplikacją na urządzeniu mobilnym. Kod można uzyskać wybierając ustawienia użytkownika i tam opcję "Pair my TV set". Wymagane jest zalogowanie się w aplikacji (kontem sat.tv, przez Facebook lub Google). Kod przepisujemy i na ekranie pojawi się aplikacja.
 
Aplikacja sat.tv w HbbTV zaraz po sparowaniu urządzenia
Aplikacja sat.tv w HbbTV zaraz po sparowaniu urządzenia

W tym momencie jest najwyraźniej na etapie testów lub jej współpraca wygląda różnie z różnymi telewizorami/odbiornikami. Na Vu+ po załadowaniu początkowo wskazuje błędny czas i nie uwzględnia kanałów ulubionych przypisanych do konta sat.tv, ale zapowiada się interesująco - umożliwia przeglądanie programu w formie linii czasowej oraz dodawanie audycji do ulubionych. Gdy je dodamy - na ekranie głównym pokazują się jako "Mes Favoris".
 
Przykładowy opis programu w aplikacji sat.tv w HbbTV
Przykładowy opis programu w aplikacji sat.tv w HbbTV

Przekaz ma najwyraźniej charakter mocno testowy, bo emisja pojawia się od kilku dni jedynie do kilku godzin dziennie. W momencie publikacji informacji emisja nie była już prowadzona.

Parametry techniczne:
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 157 (11,642 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: SAT.TV
PID V: 1891 (MPEG-4/HD)
PID A: 1892 (eng)
PID PCR: 1891
SID: 1316
PID PMT: 1890
PID HbbTV: 1897
Provider: Eutelsat
Kodowanie: brak


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HbbTV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

79 zł Więcej...

LNB Twin BEST HG 202 Ultra Black 0,1dB

Wysokiej jakości konwerter satelitarny o współczynniku szumów 0,1 dB i...

79 zł Więcej...
reklama