reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Anomalie na satelicie EchoStar-3

dodano: 2017-08-05 13:04 | aktualizacja: 2017-08-07 03:45
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Echostar Corp.

Echostar_3_satelita_anomalia_360px.jpg EchoStar utracił kontakt z satelitą EchoStar-3 podczas zmiany pozycji orbitalnej. 20-letni satelita w konstelacji operatora floty firmy EchoStar po wystąpieniu anomalii zaczął dryfować.

Echostar_flota_orbita_sk_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według firmy EchoStar z siedzibą Englewood satelita EchoStar-3 „doświadczył anomalii nieznanego pochodzenia" podczas manewru przesuwania na inną pozycję orbitalną w zeszłym tygodniu, co spowodowało przerwanie komunikacji z satelitą.

EchoStar przekazał, że satelita zbudowany przez firmę Lockheed Martin i wyniesiony 5 października 1997 roku rakietą Atlas IIAS działał 5 lat po jego przewidywanym czasie pracy i w ostatnich 3 latach ze względu na brak paliwa został umieszczony na orbicie inklinującej.

EchoStar we współpracy z producentem satelity robi wszystko, aby przywrócić komunikację, odzyskać go i wycofać z użytku - powiedział Derek de Bastos, szef techniczny firmy EchoStar Satellite Services.

W oświadczeniu z 2 sierpnia napisano:

- Pomimo anomalii uważamy, że obecna orbita EchoStar-3 nie stanowi poważnego zagrożenia dla satelitów operacyjnych na orbicie geostacjonarnej.

ComSpOC, firma zajmująca się śledzeniem sytuacji na orbicie, śledzi ruch satelity EchoStar-3 w kierunku zachodnim wzdłuż orbity geostacjonarnej z szybkością 0,1 stopnia dziennie z 87,2°W. EchoStar powiedział, że EchoStar-3 „jest w pełni amortyzowanym, nie przynoszącym przychodów" satelitą. Pracował w paśmie Ku na pozycji 61,5°W.

To kolejny satelita nad którym utracono kontakt. Przypomnijmy, że satelita AMC-9 operatora SES doświadczył anomalii w weekend 17 czerwca. ComSpOC podał 7 lipca, że ​​satelita AMC-9 dryfuje na zachód w przybliżeniu 0,2 stopnia dziennie.


 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

719 zł Więcej...