reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

21st Century Fox przejmie Sky dopiero w 2018?

dodano: 2017-08-10 11:40
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv/satkurier.pl

sky_D_plafon_360px.jpg Ogłoszona w grudniu ub.r. transakcja, polegająca na przejęciu przez amerykański koncern medialny 21st Century Fox pełnej kontroli nad Sky w Europie, nadal nie została sfinalizowana. Mimo uzyskania zielonego światła od regulatorów w Austrii, Irlandii, Niemczech i Włoszech, a także od Komisji Europejskiej, nadal nie uzyskano zgody od stosownych organów w Wielkiej Brytanii.

Sky_plafon_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według medialnych doniesień, James Murdoch uważa, iż transakcja przejęcia Sky przez 21st Century Fox zostanie zatwierdzona, ale najprawdopodobniej dopiero na początku 2018 roku.

Karen Bradley, minister kultury, mediów i sportu Wielkiej Brytanii, powiedziała, że ​​jest „nastawiona”, aby skierować sprawę do Competition & Markets Authority (CMA) w celu przeprowadzenia szerszego przeglądu ze szczególnym zwróceniem uwagi na ewentualne zagrożenia dla medialnego pluralizmu. Niedawno Bradley zwróciła się również do Ofcomu w celu uzyskania dodatkowych informacji. Teraz regulator medialny ma czas na odpowiedź do końca sierpnia.

Przypomnijmy, że 21st Century Fox zamierza przejąć europejskiego giganta płatnej telewizji Sky w transakcji pieniężnej o wartości około 23,2 mld dol. Klan Murdocha, który posiada już 39,1 proc. udziałów w Sky, od dawna poszukiwał sposobów, by przejąć pełną kontrolę nad tą europejską platformą.

Na dzień 30 czerwca 2017 roku platforma Sky miała 22,5 mln klientów, korzystających z niemal 60 mln produktów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...