reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lombardia - urokliwa kraina we Włoszech

dodano: 2017-08-11 13:41
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 7-8/2017

Lombardia Desenzano Lombardia to północna i najbogatsza część Włoch i Europy, jeśli nie świata. To także najbardziej zaludniony oraz najlepiej rozwinięty region Włoch, ze stolicą Mediolanem – drugim miastem Italii po Rzymie. W Lombardii mieszka ponad 10 mln ludzi, przy czym w samym Mediolanie ponad 1,3 mln.

Lombardia Desenzano


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Poncarale – mała winnica

Będąc pod Brescią, trafiliśmy do małej miejscowości Poncarale, gdzie autochton pokazał wąską drogę przez pola do ukrytej, pozornie małej winnicy.
 
Winiarnia La Cascina Nuova di Poli Franc

Odwiedziliśmy winiarnię La Cascina Nuova di Poli Franco, gdzie posmakowaliśmy miejscowego wina, które sprzedaje się na litry po 1,5 euro, a to lepsze Montenetto di Brescia Merlot i Cabernet, Armione Bianco tylko w butelkach od 4-8 euro. Niby nic wielkiego, gdyby nie fakt, że spotkaliśmy właściciela, który pokazał nam podziemne piwnice, gdzie trzymane są stare roczniki najlepszego wina. Właściciel urodził się w 1964 r., więc jego hobby to zbieranie butelek wina z tego rocznika, ale ma też starsze butelki, często historyczne wina, np. 1955 czy nawet 1937 r.
 
Wino Barolo - rocznik 1937

Winnica została założona w 1978 r. w Poncarale przez Poli Matteo. Jego syn Franco zastąpił ojca w 1990 r. Roczna produkcja z 7 ha pól winorośli wynosi około 40 tys. butelek
 
Wino z Poncarale


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

169 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...