reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca? [wideo]

dodano: 2017-08-21 10:26
autor: Anita Kaźmierska | źródło: NASA/satkurier.pl

całkowite zaćmienie Słońca W poniedziałek, 21 sierpnia w Ameryce Północnej będzie można oglądać całkowite zaćmienie Słońca. To zjawisko astronomiczne, powstające, gdy Księżyc znajdzie się pomiędzy Słońcem a Ziemią, ostatnio obserwowano 9 marca ub.r. w Indonezji. Kolejne całkowite zaćmienie Słońca nastąpi dopiero 2 lipca 2019 roku nad Ameryką Południową.

całkowite zaćmienie Słońca


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca?
Widzowie poza Stanami Zjednoczonymi będą mogli oglądać to rzadkie zjawisko dzięki transmisji online realizowanej przez NASA. Amerykańska agencja kosmiczna będzie prowadzić transmisję na żywo z wielu punktów na Ziemi, a także z samolotów, balonów, teleskopów i statków kosmicznych, w tym z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Relacja będzie trwała cztery godziny i rozpocznie się o godz. 18:00 polskiego czasu.

Transmisję z całkowitego zaćmienia Słońca będzie można oglądać na wszystkich aplikacjach NASA, stronie internetowej NASA, Facebooku, YouTube, Twitterze, Twitchu i Ustreamie. Oczywiście relację będzie można śledzić również na antenie NASA TV (tylko w Stanach Zjednoczonych).

W Polsce całkowite zaćmienie Słońca można było zaobserwować ostatnio 30 czerwca 1954 roku. W pasie całkowitego zaćmienia znalazły się wówczas m.in. Suwałki i Sejny.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...