reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Skylink zwiększy zabezpieczenia na kartach

dodano: 2017-08-21 20:22
autor: Jerzy Kruczek | źródło: satelitnatv.sk

Skylink_z_telewizorem_360px.jpg Czesko-słowacka platforma satelitarna Skylink chce zwiększyć zabezpieczenia na kartach kodowych. Zgodnie z informacjami SatelitnáTV.sk, do zmian na kartach Irdeto miałoby dojść w niedalekiej przyszłości. Chodzi o zablokowanie możliwości korzystania z usług przy pomocą odbiorników z uniwersalnymi czytnikami kart. Na razie nie wiadomo, jakie konkretne kroki podejmie operator.

Skylink_irdeto_CAM_dekodery_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- To nie jest zupełnie nowa informacja. Już wiosną ogłosiliśmy plany zwiększenia poziomu zabezpieczeń. Nie chcemy podawać bliższych informacji technicznych i nie dysponujemy jeszcze dokładnym harmonogramem - powiedział Jaromír Glisník, członek zarządu M7 Group, dla SatelitnáTV.sk.

Operatorowi nie podoba się fakt, że sprzedawcy detaliczni wciąż oferują odbiorniki z uniwersalnymi czytnikami kart, reklamując je jako nadające się do odbioru kanałów Skylink. - W szczególności na Słowacji stale sprzedawane są niecertyfikowane odbiorniki - powiedział Glisník. Dodał, że dystrybutorzy powinni wyraźnie ostrzegać swoich klientów, iż kupno takiego odbiornika wiąże się z ryzykiem.

Jakiekolwiek zmiany nie zostaną wprowadzone przez M7 Group, operator zapewnia, że nie będzie to miało wpływu na użytkowników kart i modułów CAM oznaczonych jako Skylink Ready.

Aby zwiększyć poziom zabezpieczeń, Skylink chce wprowadzić zmiany na kartach ICE i Irdeto, które nadal działają w nielicencjonowanych odbiornikach. Nowe karty M7 Irdeto można używać tylko w certyfikowanych odbiornikach, podobnie jak nowe karty Viaccess.
 

- Karty Skylink zawsze były przeznaczone wyłącznie dla certyfikowanych dekoderów i stale podkreślamy ten fakt. Zainwestowaliśmy w system dostępu warunkowego, który chroni nasze usługi bardzo dobrze. Musimy jednak wykorzystać możliwości, jakie oferuje. Dlatego od 8 lat prowadzimy bezpłatne certyfikacje dla producentów i importerów. Certyfikowane odbiorniki gwarantują prawidłowe dekodowanie usług. Jeśli ktoś wprowadza na rynek produkty bez certyfikacji, robi to na własne biznesowe ryzyko - dodał Glisník.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

389 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

250 zł Więcej...
reklama