reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TBN Polska HD debiutuje na rynku

dodano: 2017-08-23 20:34
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

TBN Polska Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 24 sierpnia br. oferta sieci kablowej Vectra powiększyła się o stację TBN Polska HD. Dodajmy, iż jest to jeden z pierwszych operatorów, który udostępnił swoim abonentom ten kanał w wysokiej rozdzielczości.

TBN Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Za projekt TBN Polska odpowiada trójmiejska Fundacja Trinity Broadcasting Network Polska, powiązana z amerykańską grupą Trinity Broadcasting Network. Od 1 sierpnia 2015 roku w ramach stacji TBN Europe emitowane było pasmo w języku polskim pod nazwą TBN Polska. 30 listopada 2016 roku nadawanie rozpoczął już pełnowymiarowy, całodobowy kanał TBN Polska (więcej tutaj).

Parametry techniczne przekazu satelitarnego kanału TBN Polska (SD):
Eutelsat Hot Bird 13B (13,0°E)
tp. 50 (11,727 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

ID: TBN Poland
PID V: 76 (MPEG-2/SD)
PID A: 50
PID PCR: 76
SID: 13807
PID PMT: 77
Provider: TSA
Kodowanie: brak (FTA)

TBN Polska w standardowej rozdzielczości mogą oglądać abonenci takich sieci jak nc+ (więcej tutaj), Jambox (więcej tutaj) i PGTV. Stacja dostępna jest też w niekodowanym przekazie z satelity Eutelsat Hot Bird 13°E. Kanał TBN Polska w wysokiej rozdzielczości dostępny jest w sieci Vectra (więcej tutaj). Wersje SD i HD stacji mają identyczne ramówki.

W ofercie TBN Polska (SD/HD) widzowie znajdą seriale, filmy, programy rozrywkowe, muzyczne, sportowe, dla dzieci, religijne, publicystyczne i dokumentalne. Stacja nie emituje reklam.

Dodajmy, że wraz ze startem pełnowymiarowego kanału TBN Polska nadawca zapowiadał, iż w lutym br. w sieciach kablowych pojawi się TBN Polska w wysokiej rozdzielczości (więcej tutaj). W lutym br. w satelitarnym przekazie stacji obok logo kanału pojawił się dopisek „HD”, jednak stacja wciąż nadawała w standardowej rozdzielczości. Po pewnym czasie dopisek „HD” usunięto. W połowie 2017 roku nadawca zaczął informować o pierwszych operatorach, którzy udostępniali jego stację, jednak za każdym razem w ich ofertach kanał TBN Polska pojawiał się w SD.

 
Anna Świątczak i Maja Frykowska-Brzezińska w programie „Punkt zwrotny z Anią Świątczak”, emitowanym w TBN Polska (SD/HD), foto: Fundacja Trinity Broadcasting Network Polska
Anna Świątczak i Maja Frykowska-Brzezińska w programie „Punkt zwrotny z Anią Świątczak”, emitowanym w TBN Polska (SD/HD), foto: Fundacja Trinity Broadcasting Network Polska


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...