reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Nowa telewizja publicystyczno-informacyjna w sieciach kablowych

dodano: 2017-08-23 20:27
autor: Daniel Gadomski | źródło: satkurier.pl

wPolsce.pl wPolscePL Jak z nieoficjalnych źródeł dowiedział się portal satkurier.pl, związana ze spółką Fratria internetowa telewizja wPolsce.pl ma już we wrześniu br. trafić do oferty pierwszych sieci kablowych. W następnych miesiącach kanał chce pojawić się również na satelicie, dzięki czemu mogliby go oglądać również abonenci nc+ i Cyfrowego Polsatu.

wPolsce.pl wPolscePL


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
wPolsce.pl, związana z mediami braci Karnowskich, zadebiutowała 18 czerwca br. Skupia się na programach publicystycznych prowadzonych przez dziennikarzy sympatyzujących z partią rządzącą, dlatego w redakcji często goszczą ministrowie. Obecnie nadaje blisko 4 godziny premierowych treści dziennie. Głównie ze studia, ale w najbliższym czasie ma się to zmieniać, bo telewizja już zaczęła produkcję treści poza nim. Stopniowo rozwijana będzie też ramówka stacji. Odpowiada za to m.in. Piotr Barełkowski, wcześniej związany z TV Biznes, TVS i TV Republika.

Atutem wPolsce.pl mają być bardziej doświadczeni dziennikarze niż w TV Republika i TVP Info, w których ostatnio dominują 20-latkowie. To m.in. Jacek i Michał Karnowscy, Marek Pyza oraz Marcin Wikło. Niektórzy twórcy telewizji internetowej współpracują z TVP, ponieważ frakcja Karnowskich ma nieformalny sojusz z medium Jacka Kurskiego. Ostatnia zmiana szefowej „WiadomościTVP1 Marzeny Paczuskiej, która w czasie pierwszych rządów PiS-u była zastępcą Jacka Karnowskiego, pokazuje jednak, że nawet w środowisku PiS-u osoby tworzące media nie mogą być pewne o swoją przyszłość. Ewentualne przejęcie TVP przez środowisko „Gazety Polskiej” może zmusić część dziennikarzy do współpracy z nowym medium.

Fratria, która jest związana ze SKOK-ami, może być potencjalnym inwestorem w prywatnych stacjach telewizyjnych, jeśli PiS przeforsuje przepisy o dekoncentracji mediów. Niewykluczone, że spółka będzie próbowała kupić któryś z kanałów telewizyjnych od nadawcy, który zgodnie z potencjalnymi przepisami będzie miał zbyt dużo stacji. Co ciekawe wPolsce.pl może nie być jedynym graczem internetowym, który zdecyduje się na uruchomienie tradycyjnej telewizji. Z internetowymi materiałami w formie wideo na żądanie eksperymentuje ostatnio portal Radia Zet.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...