reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Nowa telewizja publicystyczno-informacyjna w sieciach kablowych

dodano: 2017-08-23 20:27
autor: Daniel Gadomski | źródło: satkurier.pl

wPolsce.pl wPolscePL Jak z nieoficjalnych źródeł dowiedział się portal satkurier.pl, związana ze spółką Fratria internetowa telewizja wPolsce.pl ma już we wrześniu br. trafić do oferty pierwszych sieci kablowych. W następnych miesiącach kanał chce pojawić się również na satelicie, dzięki czemu mogliby go oglądać również abonenci nc+ i Cyfrowego Polsatu.

wPolsce.pl wPolscePL


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
wPolsce.pl, związana z mediami braci Karnowskich, zadebiutowała 18 czerwca br. Skupia się na programach publicystycznych prowadzonych przez dziennikarzy sympatyzujących z partią rządzącą, dlatego w redakcji często goszczą ministrowie. Obecnie nadaje blisko 4 godziny premierowych treści dziennie. Głównie ze studia, ale w najbliższym czasie ma się to zmieniać, bo telewizja już zaczęła produkcję treści poza nim. Stopniowo rozwijana będzie też ramówka stacji. Odpowiada za to m.in. Piotr Barełkowski, wcześniej związany z TV Biznes, TVS i TV Republika.

Atutem wPolsce.pl mają być bardziej doświadczeni dziennikarze niż w TV Republika i TVP Info, w których ostatnio dominują 20-latkowie. To m.in. Jacek i Michał Karnowscy, Marek Pyza oraz Marcin Wikło. Niektórzy twórcy telewizji internetowej współpracują z TVP, ponieważ frakcja Karnowskich ma nieformalny sojusz z medium Jacka Kurskiego. Ostatnia zmiana szefowej „WiadomościTVP1 Marzeny Paczuskiej, która w czasie pierwszych rządów PiS-u była zastępcą Jacka Karnowskiego, pokazuje jednak, że nawet w środowisku PiS-u osoby tworzące media nie mogą być pewne o swoją przyszłość. Ewentualne przejęcie TVP przez środowisko „Gazety Polskiej” może zmusić część dziennikarzy do współpracy z nowym medium.

Fratria, która jest związana ze SKOK-ami, może być potencjalnym inwestorem w prywatnych stacjach telewizyjnych, jeśli PiS przeforsuje przepisy o dekoncentracji mediów. Niewykluczone, że spółka będzie próbowała kupić któryś z kanałów telewizyjnych od nadawcy, który zgodnie z potencjalnymi przepisami będzie miał zbyt dużo stacji. Co ciekawe wPolsce.pl może nie być jedynym graczem internetowym, który zdecyduje się na uruchomienie tradycyjnej telewizji. Z internetowymi materiałami w formie wideo na żądanie eksperymentuje ostatnio portal Radia Zet.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Miernik Deviser S30 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 z pomiarem PWR,...

599 zł Więcej...
reklama