reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kiedy polecą SES-12 i SES-14?

dodano: 2017-08-28 14:08 | aktualizacja: 2017-08-28 14:43
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SES

SES-14 Operator SES zamienił w swoim harmonogramie starty satelitów SES-12 i SES-14. Zgodnie z nowymi umowami, SES-12 zostanie wyniesiony rakietą Falcon 9 SpaceX w pierwszym kwartale 2018 roku, natomiast SES-14 rakietą Ariane 5 na początku pierwszego kwartału 2018 roku. Pierwotnie to SES-12 miał polecieć na pokładzie Ariane 5, a SES-14 Falconem 9.

SES-14


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zamiana startów satelitów SES-12 i SES-14 ma umożliwić SES zapewnienie ciągłości usług o wysokiej jakości dla swoich klientów. Oba satelity do poruszania się po orbicie używają elektrycznego napędu, przez co rozpoczną pracę po około 4-6 miesiącach od startu.

SES-14 produkcji Airbus Defence and Space zostanie umieszczony na pozycji orbitalnej 47,5°W. Pojemność w paśmie C satelity SES-14 zastąpi tę na NSS-806 i będzie służyć sieciom kablowym w Ameryce Łacińskiej. Z kolei pojemność w paśmie Ku będzie stanowić uzupełnienie o szerokie wiązki, a także wiązki o wysokiej przepustowości z pokryciem obu Ameryk i regionu północnoatlantyckiego. Wiązki w paśmie Ku umożliwią SES wspieranie rosnącego popytu na łączność lotniczą i morską, backhaul komórkowy, usługi szerokopasmowego dostępu do internetu oraz usługi VSAT dla przedsiębiorstw i sektora rządowego. Szerokie wiązki pasma Ku są zaprojektowane do świadczenia usług wideo i danych w Ameryce Łacińskiej, na Karaibach i na północnym Atlantyku. SES-14 jest wyposażony także w ładunek Global-Scale Observations of the Limb and Disk (GOLD) dla NASA.

SES-12 to olbrzymi satelita produkcji Airbus Defence and Space. Jego docelową pozycją orbitalną będzie 95°E. Zwiększy możliwości SES dla DTH, VSAT, usług mobilnych i HTS na Bliskim Wschodzie i w regionie Azji i Pacyfiku, w tym na szybko rozwijających się rynkach, takich jak Indie czy Indonezja. Satelita zastąpi NSS-6 i będzie stacjonować wraz z SES-8. Jako największy satelita zbudowany dla SES, SES-12 może sprostać oczekiwaniom klientów od Cypru na zachodzie do Japonii na wschodzie oraz od Rosji na północy do Australii na południu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 719 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...