reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kiedy polecą SES-12 i SES-14?

dodano: 2017-08-28 14:08 | aktualizacja: 2017-08-28 14:43
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SES

SES-14 Operator SES zamienił w swoim harmonogramie starty satelitów SES-12 i SES-14. Zgodnie z nowymi umowami, SES-12 zostanie wyniesiony rakietą Falcon 9 SpaceX w pierwszym kwartale 2018 roku, natomiast SES-14 rakietą Ariane 5 na początku pierwszego kwartału 2018 roku. Pierwotnie to SES-12 miał polecieć na pokładzie Ariane 5, a SES-14 Falconem 9.

SES-14


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zamiana startów satelitów SES-12 i SES-14 ma umożliwić SES zapewnienie ciągłości usług o wysokiej jakości dla swoich klientów. Oba satelity do poruszania się po orbicie używają elektrycznego napędu, przez co rozpoczną pracę po około 4-6 miesiącach od startu.

SES-14 produkcji Airbus Defence and Space zostanie umieszczony na pozycji orbitalnej 47,5°W. Pojemność w paśmie C satelity SES-14 zastąpi tę na NSS-806 i będzie służyć sieciom kablowym w Ameryce Łacińskiej. Z kolei pojemność w paśmie Ku będzie stanowić uzupełnienie o szerokie wiązki, a także wiązki o wysokiej przepustowości z pokryciem obu Ameryk i regionu północnoatlantyckiego. Wiązki w paśmie Ku umożliwią SES wspieranie rosnącego popytu na łączność lotniczą i morską, backhaul komórkowy, usługi szerokopasmowego dostępu do internetu oraz usługi VSAT dla przedsiębiorstw i sektora rządowego. Szerokie wiązki pasma Ku są zaprojektowane do świadczenia usług wideo i danych w Ameryce Łacińskiej, na Karaibach i na północnym Atlantyku. SES-14 jest wyposażony także w ładunek Global-Scale Observations of the Limb and Disk (GOLD) dla NASA.

SES-12 to olbrzymi satelita produkcji Airbus Defence and Space. Jego docelową pozycją orbitalną będzie 95°E. Zwiększy możliwości SES dla DTH, VSAT, usług mobilnych i HTS na Bliskim Wschodzie i w regionie Azji i Pacyfiku, w tym na szybko rozwijających się rynkach, takich jak Indie czy Indonezja. Satelita zastąpi NSS-6 i będzie stacjonować wraz z SES-8. Jako największy satelita zbudowany dla SES, SES-12 może sprostać oczekiwaniom klientów od Cypru na zachodzie do Japonii na wschodzie oraz od Rosji na północy do Australii na południu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

339 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...