reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„#Supermodelka plus size” - nowość w Polsacie

dodano: 2017-09-05 21:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/Rochstar/satkurier.pl

Polsat „#Supermodelka Plus Size” W środę, 6 września br. o godzinie 20:40 w telewizji Polsat wyemitowany zostanie premierowo pierwszy odcinek nowego programu rozrywkowego „#Supermodelka plus size”, którego producentem jest Rochstar. Wystąpią Tamara Gonzalez Perea „Macademian Girl” („Królowe second-handów” w Lifetime), Ewa Zakrzewska, Ewa Minge, Emil Biliński i Rafał Maślak. A co wydarzy się w premierowej odsłonie tego widowiska?

Polsat „#Supermodelka Plus Size”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„#Supermodelka plus size” - nowość w telewizji Polsat

Jak zapowiada nadawca, takiego programu w polskiej telewizji jeszcze nie było. Nadchodzi rewolucja i nowy ideał kobiecego piękna - „#Supermodelka plus size”. Zbliża się czas, w którym królować będzie niedoceniony do tej pory rozmiar plus size. Udowodnimy, że kobiecego piękna nie da się zmierzyć centymetrem, a rozmiar 42 i większy też może być bardzo atrakcyjny. Damy przepustkę do kariery w modelingu kobietom pełnym krągłości i wdzięku. W ostatnich latach branża modowa przechodzi spektakularny przełom i wiele marek otwiera się na duże rozmiary. Tylko w samych w Stanach Zjednoczonych, wartość rynku plus size wynosi około 20 miliardów dolarów. Dlatego także w Polsce poszukamy tej jedynej, która zostanie pierwszą polską „Supermodelką plus size”. Pomogą w tym widzom cztery osobowości ze świata mody: projektantka Ewa Minge, fotograf Emil Biliński, najsłynniejsza polska modelka plus size Ewa Zakrzewska i model Rafał Maślak. Dobrym duchem i mentorką uczestniczek będzie kolorowy ptak polskiej mody i blogerka Tamara Gonzalez Perea „Macademian Girl” („Królowe second-handów” w Lifetime - więcej tutaj). Kogo jurorzy będą chcieli zobaczyć w programie? Przekonamy się wkrótce.

Światowe modelki plus size: Ashley Graham, Iskra Lawrence czy Robyn Lawley zachwycają urodą. Podbiją wybiegi, zawładnęły uwagą mediów i osiągnęły ogromny sukces w mediach społecznościowych. W Polsce modeling w rozmiarze 42 i większym nie jest aż tak popularny. - Program „#Supermodelka plus size” ma szansę to zmienić, wpłynąć na postrzeganie piękna i dowiedzie, że nie jest ono zdefiniowane rozmiarem - zapowiada nadawca. 

W ogólnokrajowym castingu twórcy programu poszukiwali twarzy i sylwetki przyszłości - pełnej siły, wdzięku, stylu i krągłości. Podstawowym kryterium programu był rozmiar 42 lub większy, przy wzroście co najmniej 170 cm oraz w przedziale wiekowym: 18-28 lat. Na casting zgłosiło się ponad tysiąc dziewczyn. 52 z nich dostało zaproszenie do kolejnego etapu. Spośród tych, które zaprezentowały się przed jurorami, 30 musiało zmierzyć się z pierwszym zadaniem. Z tej grupy jury wyłoniło 15 kandydatek i właśnie one zamieszkały w domu modelek. To wszystko będzie można zobaczyć w dwóch pierwszych odcinkach „#Supermodelki plus size”. Dziewczyny w programie pokażą swoje największe atuty. A w drodze na sam szczyt będzie im towarzyszyć jury z doświadczeniem modowym: Ewa Minge, Emil Biliński, Ewa Zakrzewska i Rafał Maślak. - Bardzo im zależy, aby wszystkie kobiety o krąglejszych kształtach dostrzegły własne mocne strony, zaakceptowały siebie i uwierzyły, że świat stoi przed nimi otworem - czytamy w komunikacie.

Tytuł „Supermodelki plus size” otrzyma uczestniczka, która najlepiej spełni kryteria postawione przez jury oraz branżę mody. Aby finałowa piętnastka mogła w pełni pokazać swój potencjał, oddana zostanie w ręce ekspertów. Mają oni wydobyć z uczestniczek naturalne piękno, ale też, jeśli zajdzie taka potrzeba, wprowadzić w ich wygląd zmiany, które pomogą im zostać profesjonalną modelką plus size. W gronie stałych ekspertów programu znajdą się również: stylista włosów marki Kemon - Klaudiusz Iciek, wizażystka gwiazd Anna Orłowska, międzynarodowy ekspert brafittingu marek Panache Lingerie - Izabela Sakutova, oraz kostiumograf filmowy i telewizyjny - Katarzyna Śródka. W kolejnych odcinkach będą pojawiać się specjaliści w dziedzinach związanych z tematami odcinków, a wśród nich: projektantka Viola Piekut, reżyser i choreograf pokazów mody Jarosław Szado, psycholog Patrycja Plewka, tancerz Rafał Maserak („Dancing With The Stars. Taniec z gwiazdami” w kanale Super Polsat - więcej tutaj), choreograf Krzysztof Adamski „Kris” („Twoja twarz brzmi znajomo” w kanałach Polsat i Super Polsat - więcej tutaj), gwiazda serialu „Pierwsza miłość” (emisja w kanałach Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Polsat Romans i ATM Rozrywka TV - więcej tutaj) - Mateusz Banasiuk, oraz dziennikarz i szef Redakcji Pogody Telewizji Polsat Marek Horczyczak.

W każdym odcinku uczestniczki, które zamieszkały w domu modelek czeka wiele zadań. Pozwolą im one nie tylko sprawdzić własne możliwości, ale również pokonać lęki czy zmierzyć się z problemami z przeszłości. Konkurencje zweryfikują szanse dziewczyn na zostanie „Supermodelką plus size”.

Poprzez konkurencje uczestniczki odbędą fascynującą podróż od nieśmiałych kobiet, często poniżanych w przeszłości, do pewnych siebie supermodelek. Jurorzy i eksperci będą doradzać im na tej drodze we wszystkich etapach i wybierać - kto przejdzie do następnego odcinka, a kto zostanie wyeliminowany. Przed uczestniczkami zadania aktorskie, sportowe, taneczne i próba swoich sił w reklamie telewizyjnej. 

Tytuł „Supermodelki plus size” zdobędzie tylko jedna z piętnastu finałowych uczestniczek programu, a na zwyciężczynię czekają nagrody: udział w zagranicznym pokazie Ewy Minge - w Paryżu lub Mediolanie, sesja okładkowa w magazynie „Claudia”, 50 tys. złotych od fundatora nagrody głównej - firmy Lida, producenta rajstop i pończoch dla kobiet plus size i jeszcze jedna niespodzianka, która znajdzie swoje rozwiązanie w finale programu.

Program „#Supermodelka plus size” oparty jest na niemieckim formacie „Curvy Supermodel”, na licencji firmy Armoza Formats. W pierwszym sezonie „#Supermodelki plus size” zobaczymy 10 odcinków. Za produkcję widowiska odpowiada Rochstar (więcej tutaj).
 
Ewa Zakrzewska w programie „#Supermodelka plus size”, foto: Mateusz Nasierowski
Ewa Zakrzewska w programie „#Supermodelka plus size”, foto: Mateusz Nasierowski
Ewa Zakrzewska w programie „#Supermodelka plus size”, foto: Mirosław Kaźmierczak
Ewa Zakrzewska w programie „#Supermodelka plus size”, foto: Mirosław Kaźmierczak
Ewa Minge w programie „#Supermodelka plus size”, foto: Mirosław Kaźmierczak
Ewa Minge w programie „#Supermodelka plus size”, foto: Mirosław Kaźmierczak
Ewa Minge w programie „#Supermodelka plus size”, foto: Mateusz Nasierowski
Ewa Minge w programie „#Supermodelka plus size”, foto: Mateusz Nasierowski


Kogo zobaczymy w pierwszym odcinku, castingowym?

Przed nami premierowy odcinek programu o modelingu w wersji plus size. Jak zapowiadają twórcy, w programie czekają na widzów chwile śmiechu, wzruszeń, a także wiele emocjonujących momentów związanych z decyzjami jury. W dwóch odcinkach castingowych programu „#Supermodelka plus size”, spośród ponad 1000 kandydatek, jury wyłoni łącznie 15 uczestniczek, które zamieszkają w domu modelek. Jakie historie zobaczymy w pierwszym odcinku castingowym i kto trafi do szczęśliwej siódemki?

Kandydatki, które przyszły na otwarty casting zaprezentowały pełen wachlarz typów urody i osobowości, ale też powodów, jakie zdecydowały o zgłoszeniu do programu. Obok pełnych radości opowieści o dziecięcym marzeniu by zostać modelką, czy niekrytego „parcia na szkło”, jurorzy usłyszeli niezwykle poruszające historie o chorobie, walce o godność i szacunek. 

W programie zobaczymy historię dziewczyny, która marzy o tym, aby zostać pierwszą w Polsce pogodynką plus size. Uważa, że modeling - obycie z kamerami, z wybiegiem, ekipami stylistów czy makijażystów - pomoże jej w tym.

Wśród kandydatek znalazła się dwudziestosześcioletnia matka czwórki dzieci. Pierwsze urodziła w wieku zaledwie 20 lat. Teraz, kiedy dzieci chodzą do przedszkola, postanowiła zrobić coś dla siebie. Przy olbrzymim wsparciu kochającego partnera, chce spełnić swoje marzenie i zostać modelką. Nie chodzi jej jednak jedynie o siebie. Pragnie pokazać kobietom i matkom, że nawet mama czwórki dzieci może być piękna, zadbana i aktywna zawodowo, na czym nie ucierpi jej rodzina.

Kolejną kandydatką jest uśmiechnięta i pełna energii blondynka. Życie zdążyło ją już jednak bardzo doświadczyć. Po tragicznej śmierci mamy, kiedy miała 10 lat, była wychowywana wraz z rodzeństwem jedynie przez ojca. Tacie dedykuje swój udział w programie. W szkole doświadczyła prześladowania ze strony rówieśników, właśnie ze względu na swój wygląd.

Pojawi się również historia, która wydaje się niemożliwa, gdy myślimy o osobach w rozmiarze plus. Dziewczyna jest szkalowana z powodu wagi. Zaczyna się odchudzać. Waży zaledwie 40 kilogramów. Cudem odzyskuje zdrowie i siłę dzięki rodzicom. Postanawia przestać przejmować się swoją wagą i zacząć normalnie żyć, nawet będąc plus size. Swoim udziałem w programie chce pokazać do czego może doprowadzić dyskryminowanie osób o większym rozmiarze.

To jedynie kilka historii uczestniczek, które poza marzeniem o zostaniu „Supermodelką plus size”, chcą też być po prostu szczęśliwe robiąc to, co kochają, a często też zmienić świat. Pragną pokazać, że dyskryminacja to negatywne i niszczące zjawisko. Zamierzają udowodnić, ze kobiety w każdym rozmiarze mogą być piękne, jeśli tylko dbają o siebie, mają wokół życzliwych ludzi i robią to, co kochają.

Choć opowieści kandydatek potrafią zarówno rozśmieszyć, jak i wzruszyć, jury ma za zadanie znaleźć profesjonalną pierwszą polską „Supermodelkę plus size” i odłożyć na bok sentyment oraz wrażliwość. Z ponad tysiąca kandydatek, jury wybierze 30 dziewczyn, które przejdą do drugiego etapu castingu, a z tej grupy, jedynie 15 zamieszka w domu modelek i rozpocznie pracę, by zostać profesjonalną „Supermodelką plus size”. Jak sobie poradzą, będzie można przekonać się już wkrótce.

„#Supermodelka plus size” - emisja w środy (od 6 września 2017 roku) o 20:40 w telewizji Polsat (Polsat HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...