reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Na Krymie w 2018 ma być 8 -10 kolejnych, ukraińskich stacji TV

dodano: 2017-09-06 21:30
autor: Jerzy Kruczek | źródło: interfax.com.ua

UA:Krym Na Krymie w 2018 roku przybędzie 8-10 kolejnych ukraińskich kanałów telewizyjnych. - Sygnał co najmniej 8 ukraińskich kanałów naziemnej telewizji cyfrowej obejmie terytorium zajętego przez Rosję Krymu w roku 2018 - powiedział Siergiej Kostinsky, członek ukraińskiej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Ukraina flaga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na antenie ukraińskiego 5 Kanału we wtorek 5 września Kostinsky poinformował, że od 1 września tego roku wieża telewizyjna w miejscowości Czongar w obwodzie chersońskim zaczęła nadawać 5 ukraińskich kanałów telewizyjnych, które można odbierać na północy Krymu. Planowane jest również uzupełnienie wieży w regionie Czaplinka w obwodzie chersońskim.

W Czaplinku zamierzamy zwiększyć wysokość nadajnika z 92 do 130 metrów, a prace zostaną zakończone w 2018 roku. Pozwali to wykorzystanie tej wieży nadajnika do emisji dodatkowych 8-10 kanałów telewizyjnych z Ukrainy.

Z nadajnika RTS Czongar (Chersoń) w trybie testowym nadawane są kanały naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2 na północ Krymu: UA: Krym (NSU), Kanał 5, Kanał Priamyj (Tonis), ICTV, Czernomorskaja TRK. Od 1 listopada mają być nadawane z mocą 1 kW.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama