reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

„Inżynieria ekstremalna” w październiku na National Geographic

dodano: 2017-09-08 12:27
autor: Jakub Sulisz | źródło: National Geographic

national Geographic Titanic Nowe dowody W październiku National Geographic zaprasza na „Projekt Photo Ark", trzyczęściową serię podążającą śladami Joela Sartore, od 25 lat fotografującego zagrożone gatunki zwierząt. Kanał wyemituje również trzy bloki programowe: „Skarby na dnie", „Inżynieria ekstremalna" oraz „1917: dwie rewolucje" z ciekawymi, premierowymi dokumentami.

national Geographic Wyprawa na dno


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Projekt Photo Ark
„Projekt Photo Ark” to trzyodcinkowa seria podążająca śladami fotografa National Geographic Joela Sartore, który podróżuje po świecie, by uwiecznić rzadko spotykane, ginące gatunki zwierząt. Te przyciągające uwagę portrety studyjne ponad 5 tysięcy osobników stały się częścią projektu Photo Ark, nad którym Joel pracuje od 25 lat. Jego celem jest uwiecznienie ginących gatunków fauny, zanim zwierzęta te znikną z naszej planty. Przedsięwzięcie ma również uświadomić ludziom, że nie jest jeszcze za późno, by je ocalić, bo kiedy ratujemy ginące gatunki, tak naprawdę ratujemy sami siebie.
Premiery w sobotę od 21 października o godz. 21:00 

Skarby na dnie
W ramach bloku programowego „Skarby na dnie”, kanał National Geographic wyemituje dokumenty dla pasjonatów poszukiwań zaginionych wśród morskich fal ludzi, klejnotów czy obiektów.
Emisje w sobotę 7 października od godz. 20:00
 

Programy emitowane w cyklu:
 • 20:00 - Wyprawa na dno Trójkąta Bermudzkiego
 • 21:00 – Wyprawa na dno: miasto piratów
 • 22:00 – Wyprawa na dno: skarby oceanów
 • 23:00 – Polowanie na hitlerowskiego u-boota

Inżynieria ekstremalna
Ogromne konstrukcje są zawsze dla inżynierów i budowniczych wielkim wyzwaniem. W bloku programowym „Inżynieria Ekstremalna”, kanał National Geographic wyemituje programy, w których widzowie będą mogli zobaczyć jak powstają takie obiekty jak mosty czy tunele.
Emisja w sobotę 14 października od godz. 21:00
 

Kolejność emisji:
 • 21:00 - Najdłuższy most Malezji PREMIERA
 • 22:00 - Tunel pod Kuala Lumpur PREMIERA
 • 23:00 - Megadiabelski młyn PREMIERA

1917: Dwie rewolucje
Między lutym a październikiem 1917 roku, Imperium Rosyjskie, uważane niegdyś za kraj, który będzie trwał wiecznie, pogrążyło się w ogniu rewolucji. Było to 9 miesięcy wspieranej przez społeczeństwo, spontanicznej rewolty, napędzanej dodatkowo zmęczeniem toczącą się I wojną światową. Te dziewięć miesięcy nadziei, wolności i aspiracji demokratycznych z dokładnością kronikarza opisał dziennikarz stacjonujący w ówczesnym Piotrogrodzie, rzucając nowe światło na te wydarzenia. Dziewięć miesięcy niepokoju i niepewności zanim przewrót przyniósł zmiany, które miały ogromny wpływ na historię i dalsze losy regionu.
Emisje w piątek 20 października od godz. 21:00
 

Programy emitowane w ramach bloku:
 • Tajemnice z przeszłości, odcinki: Rasputin oraz Rodzina Romanowów
 • 1917: jeden rok, dwie rewolucje PREMIERA o godz. 22
 • 1917: zapomnniany desant PREMIERA o godz. 23
Piekło pod Monte Cassino
Opactwo benedyktyńskie na Monte Cassino, znajdujące się na szlaku między Rzymem a Neapolem, było jedym z najważniejszych monumentów wiary chrześcijańskiej. Podczas II wojny światowej klasztor, z uwagi na swoje strategiczne położenie, został zbombardowany przez siły alianckie. Działania te dały początek jednej z największych masakr II wojny, która pochłonęła tysiące ludzkich istnień – zarówno żołnierzy jak i cywilów. Czy bitwa o Monte Cassino była konieczna, by utorować drogę do Rzymu? Dokument „Piekło pod Monte Cassino” ukaże polityczne i militarne tło działań kampanii alianckiej we Włoszech w 1944 roku.
Premiera w piątek 27 października o godz. 22:00 

Titanic: Nowe dowody
Mówiono o nim, że jest niezatapialny. Był największym i najbardziej luksusowym parowym statkiem pasażerskim na świecie. Jednak w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku zabrał ze sobą na dno oceanu ponad 1500 osób. Katastrofa Titanica wstrząsnęła opinią publiczną na całym świecie i rozpoczęła debatę, która trwa do dziś. Dlaczego, mimo licznych ostrzeżeń, kapitan statku utrzymywał stałą prędkość i nie zmienił kursu? I czemu transatlantyk tak szybko zatonął? 
 

Dziennikarz śledczy i badacz Titanica Senan Molony odkrywa prawdziwą historię tej tragedii. Analizując niedawno ujawnione zdjęcia parowca, znalazł niezwykłą wskazówkę, mogącą wyjaśnić przyczyny zdarzenia. Wedle badacza, to nie zderzenie z górą lodową, a pożar, wywołany jeszcze przed wypłynięciem giganta w dziewiczą podróż, był powodem katastrofy. Co szokujące, właściciele Titanica wiedzieli o zdarzeniu i umyślnie trzymali tę informację w tajemnicy przed pasażerami.
Premiera w sobotę 28 października o godz. 22:00 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

75 zł Więcej...