reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koh Phangan - dzika wyspa i Full Moon Party

dodano: 2017-08-10 19:03 | aktualizacja: 2019-10-16 14:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: podrozezantena.pl

Tajland_koh_phangan_360px.jpg Na pewno tajska wyspa Koh Phangan jest dużo dziksza od pobliskich wysp Koh Tao i Koh Samui. Koh Phangan słynie głównie z imprez Full Moon Party w czasie pełni Księżyca. Na wyspie znajdują się piękne i puste plaże, obok są tanie bungalowy do wynajęcia. Co istotne nie ma tylu typowo komercyjnych turystów z Rosji czy Anglii, ilu na Koh Samui i nurków, ilu na Koh Tao. Nie ma tłoku, a ceny są bardzo przystępne. Poza sezonem jest tak pusto, że aż strach!

Koh Phangan Haad yao antenki


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Anteny na Koh Phangan

Koh Phangan to w końcu wyspa, więc telewizja odbierana jest głównie z satelity. Spacerując w okolicach plaż Thong Nai Pan, przez przypadek zauważyliśmy, jak jeden z miejscowych Tajów składa siatkowa antenę na pasmo C (4 GHz). Tajski instalator był mocno zdziwiony, że zagraniczny turysta interesuje się antenami, a nie plażą i świątyniami.

W Tajlandii są dwa rodzaje anten satelitarnych: siatkowe, czarne parabole na pasmo C, albo małe i zwykle bardzo kolorowe antenki na pasmo Ku.
 
Trafiliśmy na składanie siatkowej anteny na pasmo C
Kilka anten siatkowych przy jednym z hoteli

To przypadek, że akurat Taj montował antenę siatkową na pasmo C, co było zaskoczeniem, bo wydawałoby się, że to anteny, które wyszły z mody. Okazuje się, że czasami tamtejsze koty lubią się wygrzewać, leżąc na takich antenach. To blisko równika, więc antena prawie patrzy w niebo i kotek ma idealne leżysko.
 
Kotek wyleguje się na siatkowej antenie satelitarnej

Anteny na pasmo Ku bardziej przypominają te w Europie (zwykle konwerter jest bardzo skręcony), aczkolwiek kolorystyka jest zupełnie inna - w końcu to Azja! U nas dominuje kolor: grafitowy, szary i biały, a tam czerwony, zielony i niebieski.
 
Zielona antena do góry nogami na plaży, gdzie odbywają się Full Moon Party
Czerwona antena podświetlana True - konwerter skręcony!


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...