Radwańska - Zhang w WTA Pekin [akt]

dodano: 2017-10-01 14:43 | aktualizacja: 2017-10-02 21:55
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

Radwanska_WTA-Pekin_Wang_360px.jpg Rozstawiona z nr 11 Agnieszka Radwańska pokonała Carinę Witthoeft 7:5, 6:3 w 1.rundzie turnieju WTA w Pekinie. Nie była to łatwa przeprawa, bo Niemka stawiła Polce mocny opór. Mecz trwał prawie dwie godziny. Transmisje z turnieju w Pekinie w TVP Sport, sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej.

Agnieszka Radwańska, która dwukrotnie triumfowała w stolicy Chin – w 2011 i 2016 roku - teraz zagrała słabo. Została przełamana już w 1. gemie, ale szybko odrobiła straty. Wygrała kolejno 4 gemy i wydawało się, że przejęła inicjatywę w meczu. Potem jednak po podwójnym błędzie serwisowym Polki Niemka, zajmująca 72. miejsce w rankingu, wyciągnęła wynik na 3:4, a po zaciętych wymianach wygrała także swój gem serwisowy.

O losach seta zadecydowała końcówka, w której klasę pokazała Radwańska. Wspaniały skrót, a potem piękny atak z głębi kortu Polki, tak zdeprymował Witthoeft, że ta wyrzuciła ostatnią piłkę na aut i po prawie godzinie gry, to Agniszka schodziła z kortu jako zwyciężczyni pierwszego seta.

W drugiej partii to Polka zaczęła od przełamania rywalki i choć męczyła się w trzecim gemie, to po cudownym skrócie wyszła na prowadzenie 3:0. Niemka po raz drugi w meczu poprosiła wtedy o konsultację z trenerem. Widocznie była to motywująca rozmowa, bo Witthoeft zaczęła odrabiać straty. Przełamała Radwańską, a potem doprowadziła do remisu 3:3.

Końcówka seta należała już jednak do Polki, która wygrała trzy gemy z rzędu i awansowała do drugiej rundy turnieju.
Jej przeciwniczką będzie 26. w rankingu Chinka Shuai Zhang.

W Pekinie wystąpi także Magda Linette, która podobnie jak Witthoeft przeszła kwalifikacje. Linette zmierzy się w poniedziałek 2 października z Rosjanką Jeleną Wiesniną. Transmisja o godz. 6:30.

2 października o godz. 9:30 zagra Angelique Kerber z Alize Cornet , a  godz. 15:00 Anastasija Pawluczenkowa z Caroline Wozniacki.

Agnieszka Radwańska zmierzy się z Shuai Zhang w meczu drugiej rundy turnieju WTA w Pekinie. Z Chinką ma aktualnie bardzo dobry bilans. W trzech spotkaniach nie straciła nawet seta. Transmisja od godz. 13:30 w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.

Ewentualną przeciwniczką po pokonaniu Chinki może być sama Maria Szarapowa!

Aktualizacja:

Linette, która przebrnęła w Pekinie kwalifikacje, od początku spotkania z Rosjanką miała duże problemy z bieganiem. Po trzecim gemie poznanianka poprosiła o przerwę medyczną, lekarz zabandażował jej udo, jednak po przegraniu seta chwilę porozmawiała przy siatce z rywalką i ostatecznie poddała mecz.