reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat liderem oglądalności w 3. kwartale 2017 roku

dodano: 2017-10-04 06:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

Polsat Mecze piłkarskiej reprezentacji Polski z Kazachstanem i Danią w eliminacjach mundialu w Rosji, „Roztańczony PGE Narodowy”, „Wydarzenia” (emisja także w kanałach Polsat 1, Polsat 2, Polsat News i Polsat News 2), „ W rytmie serca” (również w stacji Polsat 1) i „Opolska noc kabaretowa: 800 lat Opola” to wrześniowe przeboje telewizji Polsat.

Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Polsat wygrywa start jesiennych ramówek. Stacja udanie rozpoczęła jesień i we wrześniu br. była liderem oglądalności w obu grupach audytoryjnych. Polsat miał również najlepsze wyniki na całym rynku w III kwartale br. - czytamy w komunikacie.

Jak poinformował nadawca, Polsat we wrześniu br. wygrał zarówno w grupie 4+ jak i 16-49. W grupie wszystkich badanych stacja zanotowała 11,3 proc. udziałów i wyprzedziła kolejno TVN - 10,1 proc., TVP1 - 9,2 proc., i TVP2 - 8,4 proc. W grupie komercyjnej Polsat osiągnął 12,8 proc. udziałów i wygrał z telewizją TVN - 12,7 proc., oraz kanałami telewizji publicznej: TVP2 -7,2 proc., i TVP1 -5,5 proc.

- Na świetny wynik oglądalności Polsatu zapracowała atrakcyjna i różnorodna oferta programowa, od mających stałą widownię seriali przez doskonałą rozrywkę, aż po najbardziej obiektywny program informacyjny w Polsce „Wydarzenia”,  koncerty i transmisje z dużych wydarzeń sportowych - czytamy w komunikacie. We wrześniu br. wśród pozycji z najwyższą widownią w Polsacie znalazły się m.in. mecze piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach mundialu w Rosji - z Kazachstanem - 6,3 mln widzów (więcej tutaj), i Danią - 5,9 mln widzów (więcej tutaj), koncert „Roztańczony PGE Narodowy” - 2,4 mln widzów (więcej tutaj), program informacyjny „Wydarzenia” - 2,5 mln (wydanie z niedzieli, 17 września br., program ten mogą również oglądać widzowie kanałów Polsat 1, Polsat 2, Polsat News i Polsat News 2 - więcej tutaj), serial „ W rytmie serca” - 2,4 mln widzów (odcinek z niedzieli, 10 września br., serial ten mogą również oglądać widzowie kanału Polsat 1 - więcej tutaj), czy kabareton „Opolska noc kabaretowa: 800 lat Opola” - 2,3 mln (więcej tutaj).

Jak informuje nadawca, Polsat nie miał sobie równych również w podsumowaniu oglądalności za trzeci kwartał br., notując 10,6 proc. SHR w grupie 4+ i 12,0 proc. SHR w grupie 16-49. W tym zestawianiu stacja wyprzedziła TVN - odpowiednio 9,3 proc. SHR i 11,7 proc. SHR, oraz TVP1 - 8,6 proc. SHR i 5,3 proc. SHR, i TVP2 - 7,1 proc. w grupie 4+ i 6,1 proc. w grupie komercyjnej (dane: Nielsen Audience Measurement/NAM, za Cyfrowym Polsatem).
 
„W rytmie serca”: Barbara Kurdej-Szatan i Maria Dębska podczas prezentacji jesiennej oferty Polsatu, foto: WBF
„W rytmie serca”: Barbara Kurdej-Szatan i Maria Dębska podczas prezentacji jesiennej oferty Polsatu, foto: WBF

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oglądalność


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO White

Vu+ ZERO - najnowszy model marki Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa dookólna KORONA

Radiowo-telewizyjna antena szerokopasmowa o dookólnej charakterystyce na samochód z mocnym...

89 zł Więcej...
reklama