reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraińska rakieta wyniesie satelitę AngoSat-1

dodano: 2017-10-03 11:36
autor: Jerzy Kruczek | źródło: biz.liga.net

Angosat_1_satelita_angola_360px.jpg 7 grudnia 2017 r. z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie ma nastąpić start ukraińskiej rakiety Zenit 3SLBF z satelitą AngoSat-1 na zlecenie Angoli. Satelita trafi na pozycję 14,5°E.

Angosat_1_angola_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wyniesienie pierwszego, angolskiego satelity było już wielokrotnie przekładane. Start miał nastąpić latem 2017 r., a następnie został przeniesiony na wrzesień, a następnie na koniec października, potem na koniec listopada i w końcu nastąpi 7 grudnia 2017 r.

Wcześniej AngoSat-1 planowano wyniesienie przy pomocy rosyjskiej rakiety Angara-A5, jako drugi start tej rakiety. Jednak później zdecydowano się na wycofanie go ze startu rosyjską Angarą i przeniesienie na Bajkonur z wykorzystaniem ukraińskiej rakiety Zenit 3SLBF. To dziwne, bo Rosja zaniechała wykorzystywania ukraińskich rakiet.

Projekt budowy satelity AngoSat-1 został wdrożony w 2012 roku. Zaplanowano budowę satelity telekomunikacyjnego z repeaterem, wyniesienie go na orbitę geostacjonarną i utworzenie infrastruktury telekomunikacyjnej naziemnej i nadawczej. Angolski satelita trafi na pozycję 14,5°E. Ma mieć 6 transponderów pasma Ku i 16 transponderów pasma C.

Więcej informacji o Angosat-1.

Wcześniej donoszono, że Rosja nie będzie już korzystać z rakiet Zenit ukraińskiego przedsiębiorstwa Yuzhmash wraz z elementami, które miałyby być w przyszłości wykorzystane na platformie morskiej Sea Launch.

Źródło: liga.net

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

219 zł Więcej...
reklama