reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wszystkie mecze MŚ w Rosji w Ultra HD

dodano: 2017-10-06 10:29 | aktualizacja: 2017-10-21 02:27
autor: Jerzy Kruczek | źródło: cableman.ru

MS_Rosja_2018_mapa_stadiony_360px.jpg Nikołaj Nikiforow, szef Ministerstwa Łączności i Środków Masowego Przekazu Rosji poinformował Prezydenta Rosji, Władimira Putina o przygotowaniu infrastruktury telekomunikacyjnej w Rosji do Mistrzostw Świata FIFA 2018. Najważniejsza informacja to taka, że wszystkie transmisje meczów piłkarskich Mistrzostw Świata 2018 będą emitowane w formacie Ultra HD.

MŚ 2018 Rosja 2018


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rosja przygotowuje się na piłkarskie MŚ 2018, a musi zapewnić m.in. wideokonferencje, komunikację bezprzewodową, tłumaczenie zdalne, łączność satelitarną oraz specjalny format radiowy TETRA dla wszystkich organizatorów imprezy na wszystkich stadionach, gdzie będą rozgrywane mecze oraz 77 innych obiektach, które zostaną zaangażowane w MŚ.

Transmisje meczów w Rosji będą przesyłane do 183 krajów świata. Dlatego każde miasto w którym rozgrywane będą mecze, zostało wyposażone w sieć transmisji sygnałów o przepustowości 60 Gbit/s. 

Na imprezach MŚ 2018 w tym samym czasie musi być udostępniona dystrybucja sygnału dla 36 nadawców międzynarodowych i obsługa 288 komentatorów, którzy mają komentować na żywo. Odwiedzający kibice na stadionach dokonają ponad 1,5 mln wywołań w sieciach stacjonarnych i komórkowych. Liczba przekazanych informacji z urządzeń przenośnych za pośrednictwem sieci Wi-Fi może wynieść około 57 TB.

W 2018 roku każdy ze stadionów MŚ otrzyma stałe połączenie światłowodowe do 240 Gbit/s. Wszystko po to, by zapewnić obsługę transmisji wszystkich meczów, po raz pierwszy w historii FIFA, w ultrawysokiej rozdzielczości (Ultra HD). Profesjonalna sieć telefonii komórkowej ma pracować nawet przy 11 tys. abonentów, np. na stadionie. Do obsługi MŚ w Rosji ma zostać użytych 13 naziemnych stacji uplink do komunikacji satelitarnej. Wdrożone ma być zdalne tłumaczenie na 9 języków oraz wideokonferencje.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI - używany

Moduł dostępu warunkowego typu CI dla systemu Seca-MediaGuard (Nagra MA)...

199 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum AX Lion 2-M

Najnowszy i tani odbiornik DVB-T/T2 firmy AX Technology dla Naziemnej...

99 zł Więcej...
reklama