reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Do biur Vivendi wkroczyła GdF i policja

dodano: 2017-10-06 14:12
autor: Jerzy Kruczek | źródło: broadbandtvnews/digital-news.it/vivendi.com

Mediaset Vivendi Włoska GdF - Guardia di Finanza wraz z francuską policją wkroczyły do paryskich biur Vivendi w związku ze sporem z Mediaset. Sprawę koordynuje prokuratura w Mediolanie, a wizyta w siedzibie francuskiego medialnego giganta Vivendi odbyła się w ramach trwającego dochodzenia w sprawie nadużyć na rynku, jak w trakcie przejęcia pakietu w włoskiej firmie Mediaset.

vivendi_paris_office760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kontrola GdF dotyczy też aktywności finansistów i skupia się nie tylko na biurach francuskiego Vivendi, ale także w siedzibie banku inwestycyjnego Natixis. Kontrolerom chodzi o zebranie dokumentów dotyczących zakupu akcji Mediaset przez Vivendi. Dochodzenie zostało wszczęte w grudniu 2016 r. po tym, gdy Vivendi nie chciało zrealizować umowy zakupu telewizji płatnej Mediaset Premium. Fininvest i Mediaset złożyli zażalenie na Vivendi twierdząc, że francuska grupa stworzyła „ad hoc” warunki do sztucznego obniżenia wartości Mediaset Premium.

Spory między dwoma firmami, a przede wszystkim ich wielkich szefów - Vincenta Bollore i Silvio Berlusconiego przeszły z biur firm do prawników i sądów.

W sprawie cywilnej Mediaset kontra Vivendi kolejna rozprawa odbędzie się w dniu 19 grudnia 2017 r. W trakcie postępowania pojawiły się nowe zarzuty przeciwko francuskiemu gigantowi medialnemu, w tym m.in. naruszeniu umowy, nieuczciwa konkurencja i naruszenie prawa dotyczącego pluralizmu telewizyjnego. Włosi żądają ogromnych pieniędzy od Vivendi.

W oświadczeniu dotyczącym kontroli Vivendi twierdzi, że jego działania były zawsze właściwe: 

Jeśli chodzi o skargę skierowaną przeciwko Vivendi przez Grupę Berlusconi, która doprowadziła do przeszukań biur Vivendi, kierownictwo Vivendi potwierdza, że nabyła pakiet Mediaset w sposób całkowicie legalny i przejrzysty oraz pozostaje absolutnie pewny siebie w zawarciu tej sprzeczności.


Vivendi ma obecnie 28,8% w Mediaset i jest największym udziałowcem po rodzinie Berlusconiego.
Vivendi jest udziałowcem w polskiej platformie nc+.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI - używany

Moduł dostępu warunkowego typu CI dla systemu Seca-MediaGuard (Nagra MA)...

199 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...
reklama