Halep - Garcia w finale WTA Pekin

dodano: 2017-10-07 11:40 | aktualizacja: 2017-10-07 21:11
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

tenis Caroline Garcia pokonała Petrę Kvitovą 6:3, 7:5 i awansowała do finału turnieju China Open w Pekinie. Francuzka zagra o tytuł z Simoną Halep, która wyeliminowała Jelenę Ostapenko. Transmisja finału w Pekinie w niedzielę 8 października od godz. 10:30 w TVP Sport, sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport.

Dla Garcii to 10. wygrany mecz z rzędu. W poprzednim tygodniu Garcia triumfowała w Wuhan, pokonując po drodze m.in. Angelique Kerber, Dominikę Cibulkovą oraz w finale Ashleigh Barty. W Pekinie jest równie dobrze – w ćwierćfinale gorsza była Elina Switolina, w półfinale Kvitova.

W pierwszym secie Garcia szybko dwukrotnie przełamała Czeszkę, odskoczyła na 4:0 i choć po chwili straciła podanie, to na więcej Kvitovej już nie pozwoliła. Druga partia była już wyrównana, a o losach potyczki rozstrzygnął jedenasty gem. W nim Francuzka odebrała serwis rywalce i w efekcie po 90 minutach walki zwyciężyła 6:3, 7:5.

W finale jej rywalką będzie Simona Halep, która zrewanżowała się Ostapenko za przegrany finał wielkoszlemowego French Open i w nagrodę nie tylko zagra o tytuł w Pekinie, ale w poniedziałek w najnowszym rankingu WTA wskoczy na 1. miejsce. Rumunka będzie 25. liderką w historii zestawienia.