reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

9,43 mln widzów mecz Polska - Czarnogóra

dodano: 2017-10-09 11:20
autor: Janusz Sulisz | źródło: Polsat

Polska_Czarnogora_Polsat_360px.jpg Decydujący o awansie na MŚ 2018 mecz z Czarnogórą oglądało przed telewizorami prawie 9,5 mln widzów. Teraz reprezentacja Polski i jej mecze przejdą z Polsatu do TVP. Transmisję meczu można było oglądać na antenach otwartego Polsatu i kodowanego Polsatu Sport - średnio 9,43 mln widzów.

Robert Lewandowski Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dało to stacjom Polsatu i Polsatu Sport udziały w rynku wynoszące 60%. Więcej niż co drugi Polak, siedzący przed telewizorem oglądał w mecz Polska - Czarnogóra. Pomeczowe studio na kodowanym Polsacie Sport też miało dobra oglądalność, choć Polsat chyba lekko przesadził z reklamami, bo zamiast pokazywać fetę ze Stadionu Narodowego, zaprezentowała jak zwykle długi blok reklamowy - na ostatniej transmisji chcieli chyba zarobić ile się dało?

Mecz na antenie Polsatu oglądało średnio 8,5 mln widzów, a 950 tys. śledziło go w Polsacie Sport. Polsat był liderem w obu grupach audytoryjnych notując bardzo wysokie udziały – 53% w grupie 4+ i 58,4% w grupie 16-49. W sumie udział obu anten wyniósł 59% w grupie wszystkich badanych i 64% w grupie komercyjnej. Emocjonującą końcówkę meczu i ostatnie dwie bramki dla Polski oglądało w Polsacie i Polsacie Sport ponad 12 mln widzów!

Do tej pory największą widownię zgromadził mecz z 11 listopada 2016 roku między Rumunią i Polską (8,5 mln widzów). Najmniej, bo niecałe 6 mln, obejrzało wyjazdowy mecz z Armenią.

Mecz Polski z Czarnogórą był też ostatnim spotkaniem reprezentacji pokazywanym w najbliższym czasie na antenach Polsatu. Prawa do jesiennych i wiosennych spotkań towarzyskich biało-czerwonych rozgrywanych w oficjalnych terminach FIFA i UEFA ma TVP. Publiczny nadawca ma też prawo pierwokupu ewentualnych meczów wyjazdowych organizowanych poza oficjalnymi datami światowej federacji.   

Na antenach TVP będą pokazywane całe MŚ w Rosji. 

Podczas pomeczowego wywiadu, szef sportu w Polsacie Marian Kmita zdradził, że Telewizja Polsat zamierza starać się, aby jednak dogadać się z TVP na temat sublicencji do części praw do MŚ w Rosji.

- Na razie nie mamy praw do mundialu w Rosji, ale zobaczymy, jak to będzie. Często dogadujemy się z TVP w różnych sprawach, więc myślę, że także i w tym wypadku jest szansa. Może do Rosji pojedziemy nie tylko w roli turystów - powiedział Kmita po meczu z Czarnogórą.


Oglądalność el. MŚ 2018:
 • Armenia – Polska (5,93 mln widzów)
 • Kazachstan - Polska (6,1 mln widzów)
 • Dania - Polska (6,6 mln widzów)
 • Polska - Kazachstan (7 mln widzów) 
 • Polska - Armenia (7,2 mln widzów)
 • Polska - Dania (7,24 mln widzów)
 • Czarnogóra - Polska (7,74 mln widzów)
 • Polska - Rumunia (7,99 mln widzów)
 • Rumunia - Polska (8,5 mln widzów)
 • Polska – Czarnogóra (9,43 mln widzów)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oglądalność


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1 390 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...
reklama